Takım elbise için kravat seçiminde tüyolar alabileceğiniz tecrübeyle sabit yazımızı okuyarak size en uygun görünümü yakalayın. Takım elbiseye uygun kravat seçimi her ne kadar zor olsa da kravat takım elbiseyi tamamlayıcı unsurların başında geliyor. Düğün gibi özel günlerde takım elbise seçimi yapıldıktan sonra doğru kravatı tercih etmek de şıklığı tamamlamada önemli oluyor.

Takım Elbise İçin Kravat Seçiminde Tüyolar

Siyah takım elbise seçimi yapan erkekler her renk gömleği kullanabilir. Ancak en şık görünümü şüphesiz beyaz gömlek tamamlıyor. Siyah ve beyazın uyumuyla tamamlanan takım elbisenin içerisine giyilebilecek kravat kurşuni gri ya da gösterişli kırmızı renklerde olabilir. Siyah takım elbiseyle mat renklerin tercih edilmesi sadelik sağlayacağı kadar şıklık da kazandıracaktır. Siyah takım elbise içerisine giyebileceğiniz kravat renk seçimleri arasında mavi, krem, bej bulunuyor. Bu renkler daha çok resmi yerlerde hoş duracaktır. Takım elbiseye renk katmak isteyenler kırmızı rengi tercih edebilir.

Erkeklerin takım elbisede kullanmayı en çok tercih ettiği renkler arasında lacivert de bulunur. Lacivert takım elbiseye uyum sağlayacak gömlek seçimi kısıtlıdır. En iyi tercih beyaz olurken, sade ama mat renkler de gömlek için tercih edilebilir. Lacivert takım elbisenin rengiyle kontrast oluşturabilecek kırmızı, turuncu gibi renklere sahip kravatlar kusursuz tamamlayıcı olacaktır.

Düz, Çizgili ve Renkli Çizgili Kravatlar

Şıklığını riske atmak istemeyen erkekler her zaman düz kravat tercih ederler. Düz kravatlarla kullanılacak gömleğin uyumu yakalandığında muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Ayrıca kravatın düz renkte olması gömleğin desenli, çizgili ya da renkli olmasına olanak sağlıyor. Özel davetlerde, iş toplantılarında slim fit gömlekle çizgili kravatlar tercih edilebilir. Böylece renkli çizgili kravatlar cesur bir tercih olacaktır ve beraberinde şıklığı getirecektir. Son olarak gömlek ile kravat uyumunda tabuları yıkmak isteyen erkekler için desenli kravatlar bulunuyor. Stil sahibi erkeklerin tercih ettiği desenli ve puantiyeli kravatlar takım elbisenin havasını değiştirmektedir.

Damatlık ve Kravatın Uyumu

Stil sahibi damatlar, kravat ve damatlık uyumuna özen gösterir. Her ne kadar tabuları yıkacak seçimler özgün gibi görünse de; düğün günü hatıralarınızı bir ömür taşıyacağınızı bilmeniz gerekir. Hem gömlek seçiminde, hem ceket seçiminde kravat uyumuna özen göstermeli; yıllar sonra bile modası geçmeyecek bir seçim yapmalısınız. Kısa süreli güncel modalardan ziyade uzun sürebilecek bir akımı dikkate almanız yararınıza olacaktır.

Kravat seçimi sadece damatlığa değil, gelinliğe de uygun olmalı!

Yukarıdaki kravat seçim tüyolarından bahsederken gömlek rengi, kumaş tipi ve ceket türü gibi kıstaslara uyumlu olması gerektiğine vurgu yaptık. Fakat atlamamız gereken bir diğer husus da gelinlik ile kravatın da uyumlu olması gerektiğidir. Mutlaka gelin ile birlikte bu konu üzerinde tartışın. Gerekirse gelin gelinlik ile, damat da damatlıkla düğün öncesinde uyumun yakalanabilmesi için bir araya gelmelidir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.