Vintage Damatlık Nedir? Vintage Damatlık Nasıl Seçilir?

Vintage damatlık düğünde klasik takımlardan sıkılan kişilerin favorisi olacaktır. Bu damatlık modeli klasik siyah veya lacivert damatlık modellerinden oldukça farklıdır. Geçmişe ait izleri taşıyan vintage damatlık modeli ile damatlar hem klasik görünümden kurtulacak hem de kendi tarzını düğünde yansıtma şansına sahip olacaktır. Bu damatlık modelinde eskiye bir gönderme bulunur ve bu nedenle klasik tarzdan sıkılan kişiler için bir kurtuluş yolu olur. Özellikle düğün konsepti vintage temalı ise bu temayı en uygun olacak damatlık modelleri de kesinlikle vintage modellerdir. Vintage modeller ile istenilen geçmişe dönük görüntü yakalanabilir. Damadın bedeni ve düğün konsepti ile uyumlu şekilde seçilen bir damatlık düğünde tüm gözlerin damadın üzerine çevrilmesini sağlayacaktır

Vintage Damatlık Nasıl Seçilir?

Vintage damatlık seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Vintage geçmişin modasını günümüze taşımak olarak açıklanabilir. Eski zamanlara özlem duyan kişiler düğünlerinde vintage ögelere yer vererek bu özlemini ve geçmişin sadeliğini bir araya getirebilir. Vintage düğün konsepti yapmak isteyen kişiler konsept ile uyumlu vintage damatlıklar ile düğünde istenilen şıklığa kavuşabilecektir. Vintage damatlıklar ile uyumlu vintage bir gelinliğin seçilmesi ile çiftler birbirini tamamlayacaktır. Damatlık seçimi sırasında damadın tarzına uygun seçimler yapılması gerekir. Vintage modeller farklı başlıklar altında ele alınabileceğinden damadın tarzına uyan bir ceket ve pantolon ile istenilen vintage görünüm de yakalanabilir.

Vintage Damatlık Nasıl Seçilir?
Vintage Damatlık Nasıl Seçilir?

Vintage kombin yapmak isteyen damatlar ekose desenlere sahip olan veya pastel tonları içeren bir ceket tercih edebilirler. Ceket seçiminin ardından ceket ile uyumlu ve geçmiş dönemlere gönderme yapan bir pantolonun seçilmesi gerekir. Pantolon seçimi sırasında da ekose modellere yönelmek mümkündür. Bu sayede klasik damatlık görünümünden kurtulabilmek ve damatların kendi takımını oluşturmasını sağlayabilmek damadın düğünde kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Damatlık seçimi sırasında mutlaka gelinlik modeli ile uyumlu ögelere yer verilmesi gerekir. Özellikle damat çiçeği veya kravat kullanımı sırasında gelinlikle uyumlu modellere yönelmek tamamlayıcı bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Vintage model bir damatlık arayan kişiler kravat yerine papyonlara yönelirse istenilen o geçmişe dönük görüntü daha kolay şekilde yakalanabilir.

Vintage Damatlık Aksesuarları Nelerdir?

Damatlık seçimi sırasında geçmişi özlemini yansıtmak isteyen kişiler vintage modellere daha fazla ilgi gösterir. Vintage model biri damatlık seçiminde öncelikle ceket ve pantolon seçiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Ceket ve pantolon seçiminin ardından geçmişe yönelik izler taşıyabilmesi için damatlık içerisine pantolon askılarının eklenmesi önerilir. Pantolon askılarından eklenmesi ile damat isterse ceketle isterse sadece gömlekle kalarak pantolon askılarının görünmesini sağlayabilir.

Vintage Damatlık Aksesuarları Nelerdir?
Vintage Damatlık Aksesuarları Nelerdir?

Vintage bir konsepte hazırlanan düğünde damadın geçmiş dönemleri andıran şapkalar takması da hoş bir detay olacaktır. Özellikle klasik bir fötr şapkanın seçilmesi ile geçmişin izleri en şık şekilde damatlığa yansıtılacaktır. Vintage damatlık seçimi sırasında kullanılacak olan kumaşlar kadife kumaşlar olabilir. Kadife kumaşlar sayesinde hem şık bir görünüm yakalanacak hem de geçmişin esintileri damatlıkta kendini daha fazla gösterecektir. Damatlık aksesuarları içerisine papyonların eklenmesi ile damatlık daha benzersiz hale getirilebilir.

Damatlık modelleri içerisinde çok fazla papyonlu modele rastlayabilmek mümkün olmadığından damatlar vintage görünümü için ekose deseni bulunan veya kadife kumaştan tasarlanmış bir papyon kullanabilir. Damatlığın modeli ve kumaşı ile uyumlu olan bir papyonun seçilmesi daha doğru olacaktır. Ayrıca vintage görünüm yakalamak isteyen kişiler ayakkabı seçiminde de geçmişe yönelmelidir. Klasik bir ayakkabı ile damatlığı kombinlemektense geçmiş dönemlerde tercih edilen bir ayakkabı modeli ile damatlığı kombinlemek istenilen tamamlanmış görüntünün yaratılmasını sağlayacaktır. Damatlık için gerekli modele ve renklere karar verildikten sonra damatlığın mutlaka damadın vücut tipi ile uyumlu şekilde seçilmesi gerekir. Bu sayede fazla kilolarından şikayetçi olan damatlar veya daha uzun boylu görünmek isteyen damatlar doğru damatlık seçimini gerçekleştirebilir.

Sık Sorulan Sorular

Vintage damatlık hangi tarz düğünlerde tercih edilir?

Vintage damatlık, genellikle rustik, vintage veya bohem tarz düğünlerde tercih edilir. Doğal ve sıcak bir atmosfer yaratan mekanlarla uyumlu olabilir.

Vintage damatlık alırken nelere dikkat edilmelidir?

Vintage damatlık alırken, kumaş kalitesi, dikiş detayları, uygun beden ve uyum, taşıyacak kişinin tarzı ve düğün teması göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca, modanın değişken doğası nedeniyle zamanın ötesinde bir tarz seçmek önemlidir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.