Damat Parfümü Nasıl Olmalı? Damat Kokusu Önerileri

Damat parfümü ile damatlar düğünde etrafa mis gibi bir koku yayabilirler. Şık bir damatlığı tamamlayan ve damadın karakteri ile uyumlu bir parfüm ile düğünde daha ferah hissedebilmeniz mümkün. Damatların düğünde karakteri ve tarzı ile uyumlu bir koku seçmesi durumunda tüm düğün boyunca mis gibi kokabilmesi mümkündür. Parfüm seçimi sırasında çok ağır kokuları tercih etmemeye dikkat etmek gerekir. Ağır kokulu bir parfüm düğünde enerjinizi düşürebilir veya ağır koku baş ağrısı gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle normal hayatta tercih ettiğinizden daha ağır bir parfüm kokusunu düğünde tercih etmemeniz önerilir. Damatlara özel parfümler ile düğünde istediğiniz gibi dans edebilir ve kötü kokma gibi bir durumdan endişelenmezsiniz.

Damatlara Özel Parfümler

Damatlara Özel Parfümler
Damatlara Özel Parfümler

Düğün gelin ve damadın en özel günüdür. Düğün gününün daha enerjik geçebilmesi ve damatların kendisini daha iyi hissedebilmesi için doğru parfümü seçmesi gerekir. Damat parfümü seçerken bazı kriterlere dikkat edilmelidir. Damat parfümü seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde açıklanabilir:

  • Parfüm seçimi sırasında damadın teni ile uyumlu parfümlere yönelmek gerekir.
  • Ayrıca parfüm seçimi sırasında bütçe göz önünde bulundurularak pazar araştırması yapılmalıdır.
  • Düğün günü yorucu ve uzun süren bir maratondur. Bu nedenle düğün gününde kötü kokuların oluşmasını engellemek için kalıcılığı yüksek olan bir parfüm tercih etmek gerekir. Daha uzun süre kalıcı olan bir parfüm için ise esansiyel yağlar içeren parfümlere yönlenebilmek mümkündür. Esansiyel yağların kullanılması ile parfümünüz daha uzun süre kalıcı olacak bu sayede düğün sırasında kötü koku oluşması engellenecektir.
  • Damatlar parfüm seçerken zevklerini de göz önünde bulundurmalıdır. Bu nedenle parfüm almayan damadın ya tek başına ya da tarzının uyuştuğu bir kişi ile gitmesi gerekir. Damat tarzıyla uyuşmayan bir kişiyle parfüm seçimine gittiği takdirde kararsız kalabilecek veya yanındaki kişinin yönlendirmeleri ile hoşuna gitmeyen bir parfümü seçebilecektir. Bu nedenle parfüm tamamen damadın zevkine bırakılmalıdır ve damat kendisini rahat hissedeceği bir parfümü düğün günü için tercih etmelidir.

Hangi Mevsimde Hangi Parfüm Tercih Edilmelidir?

Damat parfümü seçerken düğünün hangi mevsimde olacağına bağlı olarak seçim yapılmalıdır. Düğün kış aylarında planlanıyor ise tercih edilen parfümlerin daha ağır kokulardan seçilmesi gerekir. Kış aylarında evlenecek olan damatlar parfüm seçimi sırasında odunsu kokulara yönelebilir. Odunsu kokular sayesinde düğünde daha enerjik ve mutlu hissedebilmek mümkündür. Odunsu koku arayışında olan damatlar lavanta, sandal ağacı gibi kokular içeren parfümlere yönelebilir. Bu parfümler sayesinde hem etrafa ferah bir koku yayabilmek hem de daha enerjik hissedebilmek mümkündür. Kış aylarında tercih edilebilecek bir diğer koku ise sedir ağacı kokusudur. Odunsu bir aroması olan bu koku ile damat düğün boyunca oluşabilecek kötü kokuları bastırır.

Hangi Mevsimde Hangi Parfüm Tercih Edilmelidir?
Hangi Mevsimde Hangi Parfüm Tercih Edilmelidir?

Düğünün yaz aylarında veya bahar aylarında tercih edilmesi durumunda daha yumuşak kokulara yönelmekte fayda vardır. Taze ve ferah kokular ile düğün gününde mis gibi kokabilmek mümkündür. Damatlar parfüm seçiminde müstakbel eşinden yardım alarak eşinin hoşuna gidebileceği parfümler arasından da seçim yapabilir. Düğün gününde parfümünüz eşsiz olsun istiyor ve kimseyle pişti olmak istemiyorsanız farklı kokuları birleştirebilirsiniz. Farklı kokuları olan 2 ya da 3 parfümü birleştirerek istediğiniz eşsiz kokuyu yaratabilirsiniz. Parfümleri birleştirirken çok fazla parfümü birleştirmemeye ve kokuların birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Birbiriyle alakasız kokuların kombin edilmesi durumunda kötü bir koku etrafa yayılabilir. Düğün gününde risk almak istemeyen damatlar tarzına uygun bir kokuyu araştırarak istediği parfümü satın alabilir. Risk almayı seven ve farklı kokuları kombin ederek ortaya eşsiz kokular çıkarabileceğine inanan damatlar ise farklı kokuları kombinleyebilir.

Sık Sorulan Sorular

Damat parfümü seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Damat parfümü seçerken öncelikle kişinin kendi tarzına ve ten kokusuna uygun bir parfüm seçmelidir. Ayrıca parfümün dayanıklılığı, notaları ve ortamla uyumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Hangi tür parfümler genellikle damatlar tarafından tercih edilir?

Genellikle damatlar, fresh ve maskülen kokuları tercih ederler. Narenciye, odunsu ve baharatlı notalara sahip parfümler sıklıkla damatlar tarafından tercih edilebilir.

Yorum Yap