İstanbul Küçük Düğün Mekanları

İstanbul küçük düğün mekanları genel olarak mütevazi ve sakin bir düğün ortamı isteyen kişiler tarafından merak konusudur. Bu mekanların kapasitesi az bir düzeyde olmasına rağmen sunulan imkanlar son derece gelişmiştir. Eşsiz manzaralara ve atmosferlere sahip mekanlar arasından düğün sahipleri dilediği gibi seçim yapabilir. Bu mekanları düğün geceniz için tercih etmek düğününüzün kalitesini büyük ölçüde artıracak ve bu özel gününüzü unutulmaz hale getirecektir.

Bahçe Kuzguncuk

Bahçe Kuzguncuk
Bahçe Kuzguncuk

İstanbul küçük düğün mekanları arasında popülerliğini koruyan Bahçe Kuzguncuk bünyesinde kişiler açık ya da kapalı alan olmak üzere dilediği gibi seçim yapabiliyor. Son derece mütevazi ve samimi görünümüyle mekan, düğün organizasyonunuzu burada yapmanız için olumlu nitelikler taşıyor. Aynı zamanda mekan bünyesinde yer alan özel menü seçenekleri de Bahçe Kuzguncuk’un tercih edilme nedenleri arasında. Eşsiz menü seçimi sayesinde damak tadınızı zenginleştirebilirsiniz.

Splendid Palace Hotel

Splendid Palace Hotel
Splendid Palace Hotel

Büyükada’da yer alan bu eşsiz mekan zarif dekorasyonu ve ferah atmosferiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Uygun fiyatı sayesinde de tercih haline gelen mekan mütevazi düğün organizasyonları için uygun özelliklere sahip. Aynı zamanda mekanda konaklamak isteyen kişiler için ise mekan bünyesinde 130 adet oda bulunuyor. Odaların bazılarında ise balkon ya da veranda mevcut.

Asmalı Bahçe Meyhane

Asmalı Bahçe Meyhane
Asmalı Bahçe Meyhane

İstanbul’da küçük düğün mekanları arasında gösterilebilecek yerlerden birisi de Asmalı Bahçe Meyhane. Mekan eşsiz ve sempatik dekorasyon anlayışıyla ön plana çıkmayı başarıyor. Mekanın açık hava bölümü ise küçük düğün organizasyonları için vazgeçilmez hizmetler sunuyor. Asmalı Bahçe Meyhane, yüksek lezzet kalitesine sahip yemekleriyle de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Ganache

Ganache
Ganache

Şehir manzarasıyla görenleri büyüleyen bu mekan her yıl onlarca kişinin tercihi haline geliyor. Mekan bünyesinde faaliyet gösteren profesyonel çalışanlar ve tüm ekip sayesinde hayalinizdeki düğün gecesini bu mekanda yaşayabilirsiniz. Mekanın toplam kapasitesi ise 100-200 kişi arasında. Küçük çaplı düğün organizasyonlarınız için bu eşsiz mekanı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Uçar Garden Bosphorus

Uçar Garden Bosphorus
Uçar Garden Bosphorus

İstanbul düğün mekanları denilince akla gelen yerlerden biri olan Uçar Garden Bosphorus, Üsküdar semtinde misafirlerini severek ağırlıyor. Mekanın sahip olduğu büyüleyici Boğaz manzarası ise bu mekanın tercih edilmesini sağlıyor. Eşsiz manzara eşliğinde düğün gecenizi tamamlamak istiyorsanız bu mekanı değerlendirebilirsiniz. Uçar Garden Bosphorus çalışanları unutulmaz bir düğün gecesi geçirmeniz için tüm gece hizmetlerini sunmaktan çekinmiyor.

Meroddi Barnathan Hotel

Meroddi Barnathan Hotel
Meroddi Barnathan Hotel

Mekanın en çok tercih edilme nedenleri arasında Galata Kulesi’ne bakan manzarası yer alıyor. Eğer bu denli büyüleyici bir manzara eşliğinde evlenmek istiyorsanız hiç düşünmeden bu mekanı tercih edebilirsiniz. Mekan aynı zamanda minimal tarzı ve şıklığıyla da ön plana çıkmayı başarıyor. Uygun fiyatı ve lezzetli yemeklerden oluşan menüye sahip olan bu mekan her yıl onlarca kişinin dünya evine girmesine olanak tanıyor.

Park 333 Wedding Garden

Park 333 Wedding Garden
Park 333 Wedding Garden

Avcılar’da yer alan bu düğün mekanını mütevazi düğün organizasyonlarınızda içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Mekan ise eşsiz Boğaz manzarasının yanı sıra göl manzarasına da sahip. Mekan bünyesinde genel olarak şık ve sade bir dekorasyon anlayışı bulunuyor. Düğün gecesi bu mekanı tercih eden kişiler burada son derece estetik fotoğraflar da çekinebilir.

Çamlık Garden

Çamlık Garden
Çamlık Garden

İstanbul Boğazı’na olan yakınlığıyla dikkat çeken mekan birçok düğün organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. Mekan bünyesinde kişilerin dilediği gibi tercih yapabileceği hem açık hem de kapalı alanlar yer alıyor. Eğer kalabalık olmayacak bir düğün organizasyonu planlıyorsanız bu mekanı seçenek olarak düşünebilirsiniz. Düğün gününüzde mekan bünyesinde son derece estetik fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

Manzara Restaurant

Manzara Restaurant
Manzara Restaurant

Bakırköy’ün popüler düğün mekanlarından biri olan Manzara Restaurant, isteğe bağlı olarak yemekli organizasyonlara da kucak açıyor. Mekan yüksek lezzet kalitesine sahip menüsüyle kişilerin damak tadına hitap etmeyi başarıyor. Bu mekanı tercih eden kişiler düğün gecelerini son derece kaliteli bir şekilde planlayabilir.

Kaddeh Fulya

Kaddeh Fulya
Kaddeh Fulya

İstanbul’da samimi düğün mekanları arasında sayılabilecek mekan Şişli’nin en güzel manzaralarından birine sahip. Mekan kişiler tarafından hem açık hem de kapalı alan olarak özgürce kullanılabiliyor. Deniz manzarası eşliğinde düğün organizasyonu yapmak isteyen kişiler için bu mekan uygun nitelikler taşıyor. Bu mekan bünyesinde kaliteli bir şekilde hizmet alabilir ve unutulmaz bir düğün gecesi yaşayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Küçük bir düğün mekanı için davetli sayısı ne olmalıdır?

Küçük bir düğün mekanı için genellikle 50 ila 100 arası davetli uygun olabilir, ancak bu sayı mekanın kapasitesine ve çiftin tercihlerine bağlı olarak değişebilir. Önemli olan, mekanın rahatlıkla sığdırabileceği davetli sayısını belirlemek ve bu doğrultuda davetiyeleri göndermektir.

Küçük bir düğün mekanında hangi tür etkinlikler düzenlenebilir?

Küçük bir düğün mekanında çiftin tercihlerine bağlı olarak çeşitli etkinlikler düzenlenebilir. Bunlar arasında yemek, kokteyl, dans, müzik ve hatta dışarıda yapılan doğa etkinlikleri gibi seçenekler bulunabilir. Mekanın atmosferine ve konseptine uygun olarak etkinlikler planlanabilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.