İstanbul Avrupa Yakası Açık Hava Düğün Mekanları

İstanbul Avrupa yakası açık hava düğün mekanları çiftlerin sık tercih ettikleri organizasyon alanları bulunduruyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda havuz başı, kır bahçeleri veya deniz kenarı gibi birçok düğün mekanı alternatifi bulunuyor. Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birçok açık hava organizasyonu gibi açık havada yapılan düğün organizasyonları da artış gösteriyor. Düğün sahipleri ve davetliler tarafından kapalı mekanlarda eğlenmek yerine açık hava düğün mekanları çok daha fazla tercih ediliyor. Açık havanın verdiği dinamik enerji, kapalılık etkisinden kaynaklanan kasvet hissiyatının olmaması ve insanların daha rahat hissetmeleri düğün organizasyonlarının da açık hava mekanlarında daha fazla gerçekleşmesini sağlıyor.

Casamento

Casamento
Casamento

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Casamento denize sıfır manzarasıyla oldukça keyifli ve şık bir düğün organizasyonu gerçekleştirmeyi sağlıyor. 50-400 kişi arası davetli ağırlamaya izin veren mekan Avrupa Yakası’ndaki düğün mekanları arasında oldukça şık tasarımıyla tercih ediliyor.

Casamento organizasyon alanı içinde nikah töreni için platform, misafirlerin karşılandığı alan, dans alanı, davetli düzeni için oturma alanları ve oldukça şık süslemeler yer alıyor. Mekan içinde davetliler için kokteyl ve atıştırmalık olarak sunulan ikramlar Türk ve dünya mutfağından lezzetler içeriyor.

Teras 212 Beşiktaş

Teras 212 Beşiktaş
Teras 212 Beşiktaş

Davetlilerin terasta ağırlanmasını sağlayan Teras 212 Beşiktaş muhteşem bir İstanbul ve Boğaz manzarasına sahip. Düğünler için 600 kişilik, kokteyl organizasyonları için 800 kişilik davetli kapasitesi olan mekan Beşiktaş’ta mavi ve yeşilin tonlarını bir arada sunuyor. Mekan düğün pastası, limitsiz yerli ve yabancı alkol, kokteyl ve farklı konseptte süslemeler gibi farklı hizmet paketleri içeriyor.

Fuat Paşa Yalısı

Fuat Paşa Yalısı
Fuat Paşa Yalısı

Avrupa yakası düğün mekanları arasında yer alan Fuat Paşa Yalısı Sarıyer’de konumlanıyor. Manzarası ve muhteşem konumuyla genellikle kokteyl organizasyonları için tercih edilen mekan 300 kişiye kadar yemekli veya kokteyl verme hizmeti sağlıyor.

Açık hava mekanında açılır kapanır örtü mekanizmasına sahip olan mekan her hava koşulunda davetlerin gerçekleşmesini sağlıyor. Romantik iç mekan tasarımı, havuz süslemeleri ve şık mekan tasarımıyla Fuat Paşa Yalısı İstanbul’da en çok tercih edilen açık hava mekanlarından biri oluyor.

Deniz Bahçe Jardin De Mer

Deniz Bahçe Jardin De Mer
Deniz Bahçe Jardin De Mer

Denize sıfır konumu ve yeşillikler arasında yer alan tasarımıyla Deniz Bahçe Jardin De Mer İstanbul’da açık hava düğünleri için en keyifli mekanlardan biri. Masa düzeni, nikah platformu ve süslemeler için genellikle beyaz rengin tercih edildiği mekan misafirlere sade ve şık bir alan sunuyor. Deniz Bahçe Jardin De Mer oturmalı düzende 1000, kokteyl düzeninde 1500 kişiye kadar misafir ağırlamayı sağlayan iç mekan düzenine sahip.

Suare Bosphorus

Suare Bosphorus
Suare Bosphorus

Sarıyer’de konumlanan Suare Bosphorus muhteşem İstanbul ve deniz manzarası ve yeşillikler arasındaki tasarımıyla düğün organizasyonları için oldukça keyifli bir mekan sunuyor. Ortalama 200-300 kişilik davetli kapasitesi olan mekanda oturma düzeni, dans alanı, fotoğraf çekimi için manzaralı alanlar ve süslemelerle kaplanan giriş yolu gibi hizmetler yer alıyor.

Grand Gala De Luxe

Grand Gala De Luxe
Grand Gala De Luxe

İstanbul  düğün mekanları arasında Beylikdüzü’nde yer alan Grand Gala De Luxe denize sıfır olmakla birlikte havuz başı organizasyon imkanı da sağlıyor. 1000-2000 davetli kapasitesi olan mekan beyaz ve ahşabın birlikte kullanıldığı oldukça şık bir tasarıma sahip. Seremoni, davetlilerin vakit geçirebileceği farklı alanlar, şık süslemeler ve ikramlar gibi hizmetler sağlayan mekan da dans pisti de yer alıyor.

Çamlık Garden

Çamlık Garden
Çamlık Garden

Mavi ve yeşilin muhteşem etkisinin Boğaz manzarasıyla buluştuğu Çamlık Garden kır düğünü yapmak isteyen çiftler için en uygun açık hava mekanlarından biri. Mekan açık hava imkanına ek olarak kapalı mekan hizmeti de sağlıyor. Kapalı alanda 350, açık alanda 450 kişilik kapasiteye sahip mekan organizasyon konsepti için hizmet de sağlıyor.

Secret Garden İstanbul Art

Secret Garden İstanbul Art
Secret Garden İstanbul Art

Muhteşem bir İstanbul ve deniz manzarasına sahip olan mekan ahşap ve beyazın kullanıldığı mekan tasarımıyla yeşillikler içinde oldukça şık bir organizasyon alanı sunuyor. 1998 yılından beri hizmet veren mekan 750 kişiye kadar konuk kapasitesi sağlıyor. Alan içerisinde düz bir açık hava konseptinden çok oldukça fazla çeşitlilikte açık hava mekanları bulunuyor.

Kemer Botanik Park

Kemer Botanik Park
Kemer Botanik Park

İstanbul açık hava düğün mekanları arasında denize manzarası olmasa da oldukça sevimli bir kır düğünü imkanı sağlayan Kemer Botanik Park Eyüpsultan’da yer alıyor. Menü tadımı ve menüde değişiklik gibi imkanlar sağlayan parkta hem açık hem de kapalı mekanlar yer alıyor.

Ata Garden

Ata Garden
Ata Garden

Denize sıfır manzarası ve şık mekan tasarımıyla Ata Garden, Beylikdüzü’nde en çok tercih edilen açık hava düğün mekanları arasında yer alıyor. Denize yakın ve yeşillikler içindeki konumuyla keyifli bir davet vermeyi sağlayan mekanda 1000 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Mekan düğün hizmetlerine ek olarak karşılama hostesi, müzik performansı ve küçük çocuklar için palyaço gibi hizmetler de sağlıyor.

Sık Sorulan Sorular

Açık havada düğün yapmanın avantajları nelerdir?

Açık havada düğün yapmanın birçok avantajı vardır. Bunlar arasında doğal güzelliklerle çevrili bir ortamda evlenme, ferah bir atmosferde kutlama yapma imkanı, daha geniş bir alanın kullanılabilirliği, fotoğrafçılık için muhteşem fırsatlar ve genellikle daha rahat bir atmosfer sayılabilir.

Açık havada düğün yapmanın dezavantajları nelerdir?

Açık havada düğün yapmanın bazı dezavantajları da vardır. Bunlar arasında hava koşullarının belirsizliği (yağmur, rüzgar, sıcaklık), ses sistemiyle ilgili zorluklar (açık havada sesin yayılması) ve misafirlerin rahatlığı için ek önlemlerin alınması gerekliliği sayılabilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.