Düğüne Katılacaklara Haber Verme Ne Zaman Olmalı?

Düğüne katılacaklara haber verme görevinin ne zaman yerine getirilmesi gerektiği merak edilir. Davetlilere doğru zamanda ve doğru şekilde haber vermek son dakika oluşabilecek aksilikleri engelleyecektir. Sevdiğiniz kişilere düğüne kısa zaman kala haber verdiğinizde tatile gideceklerini veya başka bir düğüne katılacaklarını söylemeleri gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumlar ile karşılaşmamak istiyor ve sevdiklerinizin düğününüzde yanınızda olmasını istiyor iseniz davetiyeyi doğru zamanda dağıtmalısınız. Düğün davetiyesinin dağıtılabilmesi için güzel bir davetiyenin seçilmesi gerekir. Davetiyenin belirlenmesinin ardından davete katılacak olan kişilerin bir listesi hazırlanmalıdır. Bu liste sayesinde davetiye sayısına karar verilebilir. Yeterli sayıda hazırlatılan düğün davetiyeleri liste içerisinde yer alan davetlilere gönderilir.

Düğün Davetiyesi Ne Zaman Gönderilir?

Düğüne katılacaklara haber verme sürecinin doğru şekilde yönetilmesi gerekir. Düğün davetiyesinin doğru zamanda dağıtılabilmesi için en az 2 ay öncesinde davetiyelerin hazır olması gerekir. Davetiyenin seçilmesi davetiyeye yazılacak bilgilere karar verilmesi de davetli listesinin hazırlanması gerekir. Düğün davetiyeleri düğünden 2 ay önce elinizde hazır bulunuyor ise davetiye dağıtma süreci daha doğru şekilde yönetilebilir.

Düğün Davetiyesi Ne Zaman Gönderilir?
Düğün Davetiyesi Ne Zaman Gönderilir?

Düğüne katılacaklara haber verme süreci düğünün hangi mevsimde olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yaz ayları düğünlerin yoğunlukta olduğu bir mevsimdir. Bu nedenle yaz aylarında başkalarının düğünü ile aynı gün düğün yapmamak için düğün davetiyenizi 6 hafta öncesinden davetlilere dağıtmanız gerekir. Davete katılacak olan kişiler şehir dışında ise davetiyelerinin düğüne 6 hafta kala elinde olacak şekilde gönderilmesinde fayda vardır.

Düğün davetiyesinin dağıtılması için aile bireyleri veya evlenecek olan çift görev alabilir. Evlenecek olan çift uygun zamanlarında düğün davetiyelerini elden dağıtmaya çalışmalıdır. Elden davetiye dağıtmak kargo süreçleri ile uğraşmamak ve davetiye dağıtılacak kişilerin unutulmaması için önemlidir. Aynı şehirde bulunduğunuz sevdiklerinize düğün davetiyesini elden götürebilirsiniz. Farklı şehirlerde yaşayan ve düğününüze katılmasını istediğiniz kişilere ise davetiyelerini kargo ile gönderebilirsiniz. Davetiyelerin kargo ile gönderilmesi için belirli bir zamana ihtiyaç duyulduğundan davetiyelerin kaç gün önce yola çıkacağına doğru şekilde karar vermelisiniz. Yurt dışında olan sevdiklerinize düğün davetiyesi göndermek istediğinizde süreci daha da geriye çekmelisiniz. Yurt dışındaki sevdiklerinize en az düğüne 8 hafta kala davetiyelerini yola çıkarmanız gerekir. Bu sayede yurt dışındaki sevdikleriniz düğüne 6 hafta veya 4 hafta kala davetiyelerini almış olur.

Düğün davetiyelerini kış aylarında göndermek istediğiniz takdirde daha rahat davranabilirsiniz. Bahar ve kış aylarında düğün sayısı yaz aylarına kıyasla daha azdır. Bu durumda düğün davetiyelerini dağıtmak için düğünden bir ay önce davetiyelerinizi yola çıkarmanız gerekir. Yurt dışında yaşayan veya şehir dışında olan sevdiklerinize bahar ya da kış aylarındaki düğününüzü 6 hafta öncesinden haber vermenizde fayda vardır.

Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılmalı?

Düğüne katılacaklara haber verme sürecini yönetmek isteyen kişiler davetiyelerin 6 hafta öncesinden gönderilmesinin erken olup olmadığını merak ederler. Düğün davetiyesinin 6 hafta önce gönderilmesi düğündeki oturma planının daha sağlıklı şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Davetiyeleri alan kişiler düğüne katılıp katılamayacakları hakkında size geri dönüş yapacaklarından masa düzeni daha sağlıklı şekilde oluşturulabilir. Özellikle düğüne katılacak kişiler arasında kavgalı olan veya eski sevgili olan kişiler bulunduğu takdirde masa düzeni daha kritik bir rol oynar. Davetiyeleri eline ulaşan kişilerin katılım hakkında verdikleri bilgiler ile oturma planını oluşturabilirsiniz. Davetiyesi ulaşan misafirlerinizin 2 hafta içerisinde size dönüş yapmaması durumunda davetlileri tekrar arayarak düğüne katılıp katılmayacaklarını sorabilirsiniz. Bu sayede düğüne katılacak kişiler hakkında net bilgiler elde edebilir ve katılım bilgisi sağlayan üyelerin oturma planını hazırlayabilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılmalıdır?
Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılmalıdır?

Düğüne katılacakların davetiyelerin dağıtılması süreci biraz karmaşık olabilir. Özellikle çalışan çiftler veya davetiye dağıtmak için ailesinden yardım alamayan kişilerin iş çıkışlarında davetiye dağıtması gerekir. Davetiyeler dağıtılırken herkese tek tek ulaşmak mümkün olmayabilir. Bu durumda davetiye vermek istediğiniz kişinin yakınında oturan bir tanıdığınıza o kişinin davetiyesini bırakabilirsiniz. Davetiye bıraktığınız kişiyi bir iki gün sonra arayarak davetiyenin sahibine ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz. Davetiye dağıtmak için yeterli zamanınız yoksa firmalar tarafından gerçekleştirilen davetiye dağıtma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Davetiye dağıtma hizmeti sayesinde belirlediğiniz adreslere firma yetkilileri tarafından davetiyeleri ulaştırılır. Firma yetkilileri tarafından davetiyeler hakkında geri dönüş yapıldığından kime davetiye ulaşıp ulaşmadığını da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Davetlilere ne kadar önce haber verilmelidir?

Davetlilere genellikle düğünden en az 1-2 ay önce haber verilmelidir. Bu, misafirlerin programlarını düzenlemelerine ve düğüne katılıp katılamayacaklarını planlamalarına olanak tanıyacaktır.

Düğün tarihi belirlendikten sonra davetlilere ne zaman haber verilmelidir?

Düğün tarihi belirlendikten sonra davetlilere hemen haber verilmelidir. Bu, misafirlerin diğer planlarını düzenlemelerine ve düğün tarihini rezerve etmelerine yardımcı olur.

Düğüne katılacaklar için iletişim nasıl sağlanmalıdır?

Düğüne katılacaklar için iletişim, yazılı davetiyeler, telefon aramaları veya dijital davetiyeler gibi uygun bir yöntemle sağlanabilir.

Yorum Yap