Popüler Dış Çekim Düğün Konseptleri

Dış çekim düğün konseptleri son dönemlerin popüler fotoğraf çekimleri arasında yer alır. Evlenmek isteyen çiftler düğünlerinden hatıra kalması amacıyla dış çekim konseptinde fotoğraf çekilmek isteyebilirler. Dış çekim gerçekleştirilirken çiftler ve fotoğrafçı arasındaki görüşmelerde çekim konseptine karar verilebilir. Konsepte karar verilmesi ile ortaya eğlenceli fotoğraflar çıkacaktır. Gelin ve damadın farklı konseptlerde fotoğraf çekinmek istemesi durumunda her iki konsepte de çekilen fotoğraflara düğün albümünde yer verilebilir. Dış çekimini daha eğlenceli hale gelmesi için yolculuk temalı veya vintage konseptinde dış çekimler gerçekleştirilebilir. Dış çekimin daha renkli hale gelmesi için çiftler ve fotoğrafçı arasındaki iletişimin sağlıklı olması gerekir. Sağlıklı şekilde iletişim kurulması ile çiftin aklında olan konsept düğün fotoğraflarına kolaylıkla yansıtılabilir.

Yolculuk Temalı Dış Çekim Konsepti

Yolculuk Temalı Dış Çekim Konsepti
Yolculuk Temalı Dış Çekim Konsepti

Eğlenceli bir dış çekim gerçekleştirmek isteyen çiftlerin tercihi yolculuk temalı konseptler olabilir. Yolculuk temalı konseptlerde vosvos tarzında nostaljik arabalar sıklıkla kullanılır. Renkli vosvoslar içerisinde gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri ile düğün albümleri daha renkli hale getirilebilir. Yolculuk temalı dış çekim yapmak isteyen kişiler aynı zamanda renkli motorları da tercih edebilirler. Renkli motorlar kiralanarak gelin ve damadın motor üzerinde birbirinden eğlenceli pozları çekilebilir.

Sis Bombası Temalı Dış Çekim Konsepti

Dış çekim konseptlerinde hem romantik anların ortaya çıkmasını isteyen hem de renkli fotoğraflar çekinmek isteyen kişiler sis bombalarını tercih ederler. Sis bombaları ile sislerin gökyüzüne yükselmesi sırasında renkli fotoğraflar çekebilmek mümkündür. Dış çekim konseptinde sis bombaları mavi, yeşil veya pembe gibi farklı renklerde tercih edilebilir. Farklı renklerde sis bombalarının kullanılması ile ortamda hem renkli görüntüler yakalanırken hem de göz alıcı fotoğraflar çekinilebilir. Renkli sis bombalarını bir deniz kenarında veya göl kenarında tercih eden kişiler gökyüzü manzarası ve deniz manzarasının sis bombaları ile daha etkileyici görünmesini sağlayabilir.

Romantik Dış Çekim Konseptleri

Klasik bir dış çekim gerçekleştirmek isteyen çiftler romantik konseptlere yönelebilirler. Romantik dış çekim konseptlerinde gelin ve damada odaklanan fotoğrafçı birbirinden romantik pozların ortaya çıkmasını sağlayabilir. Romantik bir konsept tercih eden çiftler bisiklet tercih ederek ortaya hem romantik hem de eğlenceli görüntülerin çıkmasını sağlayabilirler.

Romantik Dış Çekim Konseptleri
Romantik Dış Çekim Konseptleri

Romantik dış çekim konseptinde vintage tarz da son dönemlerde dikkat çeker. Hem romantik görüntüler ortaya çıksın hem de vintage konsepte bir gönderme yapılsın isteyen çiftler panjurlu evler ya da ahşap dekorlar kullanabilirler. Ahşap dekorların kullanılması ile hem geçmiş dönemlere bir atıf yapılabilir hem de zarif bir dış çekim konsepti uygulanabilir.

Romantik dış çekim konseptlerini daha doğal ve eğlenceli hale getirmek isteyen kişiler ise bohem tarza yönelebilir. Bohem tarzda sadelik ve doğallık göz önünde tutulacaktır. Fotoğraf çekimine katılan çiftler samimi pozlar verirken rahat kıyafetler tercih ederek istenilen bohem tarzının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bohem tarzda renkli duvarların veya taş duvarların önüne geçen çiftler hem doğal hem de samimi tozların ortaya çıkmasını sağlayabilirler.

Bahar Dış Çekim Konseptleri

Dış çekim düğün konseptleri içerisinde mevsimler göz önünde bulundurularak konseptler belirlenebilir. Dış çekim konseptinde göz alıcı bir tema yakalamak isteyen çiftler sonbahar aylarını tercih edebilirler. Sonbahar döneminde fotoğraf çekimi gerçekleştirilmesi durumunda dökülen yaprakların altında hem doğal hem de romantik pozlar yakalanabilir. Sonbahar dış çekim konseptinde göl kenarında ve sararmış yaprakların altında romantik yürüyüşler sırasında çekilen fotoğraflarda dış çekim konseptleri gerçekleştirilir.  Yaz aylarında fotoğraf çekimi gerçekleştirecek olan çiftler ise lavanta bahçelerini veya kumsalları tercih edebilir. Lavanta bahçelerinde birbirinden hoş ve etkileyici görüntüler yakalayabilmek mümkündür. Yaz aylarında ve bahar aylarında dış çekimi gerçekleştirmek isteyen kişiler kurumsalları da tercih edebilirler. Özellikle rahatına düşkün olan çiftler kumsalda şort ve parmak arası terlik ile hoş konseptler yakalayabilir.

Sık Sorulan Sorular

Vintage tarzı dış çekim düğün konsepti nedir?

Vintage tarzı dış çekim düğün konsepti, nostaljik ve eski moda bir atmosfer yaratmayı amaçlar. Genellikle antika eşyalar, retro giysiler ve eski tarz dekorasyonlar kullanılır.

Doğa temalı dış çekim düğün konsepti nedir?

Doğa temalı dış çekim düğün konsepti, açık havada, ormanda, plajda veya dağlarda gerçekleştirilir. Doğal manzaraların ön plana çıktığı ve yeşilin, çiçeklerin ve doğal ışığın kullanıldığı bir konsepttir.

Şehir temasıyla yapılan dış çekim düğün konsepti nedir?

Şehir temasıyla yapılan dış çekim düğün konsepti, şehir manzaralarının ve ikonik yapıların kullanıldığı bir konsepttir. Şehrin enerjisini ve atmosferini yansıtan mekanlar tercih edilir.

Yorum Yap