İstanbul Anadolu Yakası Açık Hava Düğün Mekanları

İstanbul Anadolu yakası açık hava düğün mekanları düğün gününüzün açık havada, en güzel şekilde geçmesini sağlıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte kır düğünü için açık hava düğün organizasyon mekanlarına talep artıyor. Açık havada davetlilerin daha enerjik hissetmesi, manzaralar eşliğinde yapılan organizasyonlar ve açık hava mekanlarının sunduğu rahatlık ısınan havalarda düğün gibi organizasyonların da açık havada yapılmasını sağlıyor.

İstanbul’da yaşayanlarla birlikte İstanbul’un sunduğu muhteşem manzaralar eşliğinde organizasyonlarını gerçekleştirmek isteyen İstanbul dışındaki birçok çift de İstanbul’daki davet mekanlarını tercih edebiliyor. Açık hava düğün mekanları İstanbul’da muhteşem manzaralar sunarken davetlilerin yeşil ve mavinin bütünleştiği mekanlarda eğlenmelerini sağlıyor.

Adile Sultan Sarayı

Adile Sultan Sarayı
Adile Sultan Sarayı

Oldukça şık mekan düzeni, deniz ve İstanbul manzarası ve tarihi mekan atmosferiyle Adile Sultan Sarayı İstanbul’da açık hava düğünleri için en çok tercih edilen mekanlardan biri oluyor. Mekan Boğaz manzaralı kokteyl alanı, müzik ve DJ hizmeti, 4 kişiye kadar ücretsiz menü tadımı ve fotoğraf, video çekimi gibi birçok hizmet sağlıyor.

Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu
Mihrabat Korusu

İstanbul Anadolu yakası açık hava düğün mekanları arasında ahşap sandalyeleri, kır çiçeklerinden yapılma süslemeleri ve Boğaz manzarasıyla unutulmaz bir düğün deneyimi yaşatan Mihrabat Korusu Beykoz’da yer alıyor. Mekan hizmetleri arasında dekorasyon, kokteyl-ikram-yemek servisleri, fotoğraf-video çekimi ve müzik-DJ hizmetleri gibi olanaklar yer alıyor.

Liya All’N One

Liya All'N One
Liya All’N One

Sedef Adası üzerinde yer alan Liya All’N One adadaki konumu sebebiyle unutulmaz bir organizasyon imkanı sağlıyor. Yeşilin katmanlı şekilde yükseldiği adada denizin ortasında muhteşem bir davet deneyimi yaşanıyor. Mekan hizmetleri içinde konaklama, ulaşım, perküsyon, after party, dans kursu, gelişmiş müzik ve DJ hizmeti, dekosrasyon, yemek ve kokteyl gibi hizmetler yer alıyor.

Villa Amikos Kır Bahçesi

Villa Amikos Kır Bahçesi
Villa Amikos Kır Bahçesi

Yeşillikler ve kır çiçekleri arasında yer alan Villa Amikos Kır Bahçesi muhteşem ışıklandırmaları ve mekan tasarımıyla Beykoz’da en çok tercih edilen düğün mekanlarından biri oluyor. Konaklama, ikramlar, müzik ve kamera gibi birçok hizmet sağlayan mekanda havuz da yer alıyor. Farklı menü seçenekleri sunan mekanda düğün öncesi iki kişilik ücretsiz yemek tadımı hizmeti de yer alıyor.

Casa Lavanda

Casa Lavanda
Casa Lavanda

İstanbul düğün mekanları arasında Ulupelit’te yer alan Casa Lavanda 250 kişilik kapasiteye kadar hizmet veriyor. Farklı menü seçeneklerinin yer aldığı mekanda dans pisti, müzik-DJ hizmeti, kokteyl servisi, konaklama, havuz, dekorasyon ve fotoğraf çekimi gibi birçok hizmet sunuluyor. Kır çiçekleri ve yeşilin bin bir tonu arasında davetliler için oldukça keyifli bir organizasyon mekanı yer alıyor.

Vip Garden

Vip Garden
Vip Garden

Beykoz’da yer alan Vip Garden 800 kişilik kapasiteye kadar organizasyon gerçekleştirilen mekanlardan biri. Farklı konseptlerle hizmet sağlayan mekan yeşillikler ve kır çiçekleri arasında havuz başı organizasyon hizmeti de sunuyor. Bütçeye uygun ekonomik organizasyon mekanlarından biri olan Vip Garden dilek ağacı ve anı köşesi gibi şirin alanlara da sahip.

Mafsel

Mafsel
Mafsel

İstanbul Anadolu yakası açık hava düğün mekanları arasında ekonomik fiyatıyla tercih edilen Mafsel Beykoz’da yeşilliklerle kaplı bir alan içerisinde konumlanıyor. Kendi aracıyla gelen davetliler için otopark, misafir alanları ve fotoğraf için dekore edilmiş çekim alanları gibi hizmetler sunan mekan masa düzeni, dans alanı ve nikah töreni için ayrılmış alan gibi kısımlardan oluşuyor.

Leonardo

Leonardo
Leonardo

250 kişilik kapasiteye kadar hizmet veren Leonardo Polonezköy’de yer alıyor. Muhteşem kır çiçeği süslemeleri, ahşap ve beyaz baskın oturma düzeni ve yeşillikler içinde büyüleyici atmosferiyle Polonezköy’de düğün için en çok tercih edilen mekanlardan biri oluyor. Mekan hizmetleri arasında farklı menü seçenekleri, karşılama kokteylleri, düğün pastası, balayı odası, sezon boyu havuz üyeliği ve müzik-DJ gibi hizmetler yer alıyor.

Kelebek Çiftliği

Kelebek Çiftliği
Kelebek Çiftliği

Beykoz’da yer alan Kelebek Çiftliği muhteşem yeşil doğası içinde davetlilere unutulmaz bir düğün atmosferi sunuyor. Dekorasyon, müzik, fotoğraf ve video çekimi gibi hizmetler sağlayan mekanda kapalı alan hizmeti de bulunuyor. Mekan 250 kişilik kapasiteye kadar organizasyon hizmeti sağlıyor.

Pamera Garden

Pamera Garden
Pamera Garden

İstanbul açık hava düğün mekanları arasında muhteşem doğası ve oldukça geniş alanıyla hizmet veren Pamera Garden, Polonezköy’de yer alıyor. Mekan organizatör, gelin-damat için süit odası, limitsiz içecek servisi, düğün pastası, karşılama kokteyli, nikah kürsüsü ve düğün öncesi iki kişilik ücretsiz menü tadımı gibi hizmetler sağlıyor. Organizasyon paketi içinde fotoğraf-video çekimi, müzik-DJ ve dekorasyon gibi hizmetler de yer alıyor.

Sık Sorulan Sorular

Açık havada düğün için uygun kıyafetler nelerdir?

Açık havada düğün için uygun kıyafetler genellikle mevsime ve mekanın özelliklerine bağlıdır. Yaz düğünlerinde hafif ve nefes alabilir kumaşlardan yapılmış elbiseler tercih edilebilirken, sonbahar veya ilkbaharda daha kalın kıyafetler giyilebilir. Ayrıca düğün mekanının zeminine göre uygun ayakkabı seçimi de önemlidir (örneğin, açık havada çimlik bir alanda topuklu ayakkabılar yerine düz tabanlı veya platform ayakkabılar tercih edilebilir).

Açık havada düğün mekanı için nasıl bir planlama yapılmalıdır?

Açık havada düğün yapılacaksa, hava koşullarını dikkate alarak bir planlama yapmak önemlidir. Yedek bir planın oluşturulması (örneğin, çatılı bir alan veya çadır kiralama seçeneği), misafirlerin rahat edebilmesi için gölgeliklerin ve soğutma sistemlerinin düşünülmesi, böcekler için önlem alınması ve hava durumu güncellemelerinin takip edilmesi gibi adımlar atılmalıdır.

Yorum Yap

Your email address will not be published.