Düğün Salonu Dekorasyon Örnekleri

Düğün salonu dekorasyonu için hangi yöntemler kullanılır, dekorasyonda nelere dikkat edilmelidir? Aksesuarların kullanımı, konseptin hemen her şeyle ilgili ve bağıntılı olması nasıl elde edilir? İşte tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap bulacağınız düğün salonunda evleneceklere mükemmel fikirler veriyoruz.

Düğün Salonu dekorasyonu

Düğün salonları için birçok organizasyon firması gelin ve damat adaylarına yardımcı oluyor. Tepeden tırnağa düğünün her şeyiyle ilgilenen ve yaratıcı fikirler ortaya atan firmalar, bu konuda tüm telaşlara ilaç oluyor.

Gelin Yolu

Düğün Salonu
Gelin Yolu

Düğün törenlerinde süslemelerin yanı sıra gelin yolu da son yıllarda çok rağbet gören ve iyiden iyiye özenilerek harika anlara imza atmana sebep olan güzelliklerden bir tanesi. Düğünü gerçekleştireceğin mekan gelin yolu için uygunsa kesinlikle bu avantajı en iyi şekilde kullanman gerekiyor. Çiçekli çemberlerden oluşan bir yol yapabilirsin. Birbirinden renkli ve canlı çiçeklerle, kırmızı ve uzun halı üzerinde harika giriş gerçekleştirin.

Eğer kır düğününde organizasyonu gerçekleştiriyorsanız, çimenlerin üzerine güzelce halı serin. Yan taraflarına da ayaklar koyarak onları güzel bir tülle örtün. Üstlerine papatyalar ya da sevdiğin çiçeklerle kaplayın. Ayaklar yerine küçük kolonlar koyarak ve onları da zevkli bir şekilde süsleyerek tırabzan oluşturabilirsin. Yol sonunda çiçeklerle kaplı bir giriş oluşturup, buradan geçtiğiniz anda aksiyonlar yaratabilirsin.

Düğün salonu dekorasyonu için gelin yolunu cazip kılacak bir diğer ayrıntı da kesinlikle aydınlatmalardır. Led, spot, flash veya daha farklı aydınlatma tekniklerini kullanarak gelin yolunu büyülü ve masalsı bir yola dönüştürebilirsin. Oluşturduğun kapı için, yan taraflarda bulunun ayaklar veya kolonlar için de bu aydınlatmaları kullanabilirsin. Gelin yolunun kenarlarına da aydınlatmalar koyabilirsin.

Düğün Salonları Dekorasyonu Süslemeleri

düğün salonu
düğün salonu dekorasyonu

Düğün salonu dekorasyonu için en göze çarpan yerlerden biri de kesinlikle süslemelerdir. Konseptle ne kadar uyumluysa göze de o kadar göz alıcı ve naif görünecektir. Süslemeler dediğimizde işin içine, masa örtüleri, sandalyeler, duvarlar, ışıklandırmalar, kullanılan aydınlatmalar, davetiye, düğün pastası, gelin arabası gibi birçok detay giriyor. Tüm bunları ahenkli ve birbiriyle ilintili bir şekilde dizayn etmek işin püf noktası!

Süslemeleri kullanırken dikkate alman gereken en önemli şey mevsimsel uyumluluklardır. Mevsimin trendlerine, renklerine uygun seçimler yapılması gerekir. Her mevsimin kendi renkleri olduğunu önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bu renklerin yaptığınız düğünün mevsimine göre den getirmek ve orantıyı korumak önemlidir. Eğer düğün salonu bir tarihi mekan ise, düğün salonu dekorasyonu için kullanılacak süslemeler de buna göre şekillenir.

Her mekanın kendisine has hitap şekli vardır. Otellerin, restaurantların, düğün salonlarının, tarihi mekanlarının hepsinin ayrı bir konsepti bulunur. Bu konsept içerisinde süslemeler tercih edilmelidir. İhtişamıyla davetlilerini karşılayan mekanlarda süslemeleri de ihtişamlı yapabilirsin.

Mekanlarda uyum çok önemli. Süslemelerin seçimi ambiyansı bozmaması gerekiyor. Şeffaf şamdan kullanılacaksa, bunun için en uygun konseptin hangisi olduğuna karar vermek gerekiyor. Örneğin şeffaf olarak kullanılacak nesneler daha çok lüksün ve ihtişamın söz konusu olduğu törenlerde kullanılması fazla göze batmaz. Buralarda daha çok altın varaklar, gümüş şamdanlar tercih edilse de, şeffaf şamdanları otel konseptlerinde kullanmak tam isabet olacaktır.

Eğer konsepti çok daha romantik hale getirmek istiyorsan, vazolar kullanabilirsin. Masalarda yer alan harika çiçeklerle bezeli, canlı süslemeli vazolarla bu ambiyansı elde edebilirsin. Şamdanlar burada da devreye girecektir. Kırmızı rengini ön plana çıkararak romantik sezgisini ön plana çıkarabilir, tutkulu bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsin. Aynı şekilde masa örtülerini de çiçek desenli tiplerden seçerek canlı, kır düğünü havası estirebilirsin.

Düğün Salonu Dekorasyonu İçin Duvar Kağıtları

dekorasyon
düğün salonu dekorasyonu için duvar kağıtlar

Birçok düğün mekanının gelin ve damat adayları için duvarları dekore etmesine olanak sağlamaktadır. Kullanımı oldukça yaygınlaşan düğün salonu duvarları süslemeleri, duvar kağıtları için oldukça yaratıcı fikirler doğuruyor. Çiftlerin genellikle kendi fotoğrafları arasından özel çekimle oluşturdukları kareleri düğün salonu duvarlarına koyuyorlar.

Duvar süslemelerinde fotoğrafların kullanılabilirken, manzara, semboller veya yazılar da barındırılabilir. Hemen her köşede zevkine güvenerek seçtiğin duvar yazıları bulunabilir. Davetliler için de oldukça ilgi çeken bir anı olacak bu süslemeler düğüne çok daha romantik bir hava katabilir.

Düğün salonları dekorasyonu içinde yer alan duvar kağıdı süslemeleri için tek bir köşe de belirleyebilirsin. Bu sayede düğününüze gelen davetlilerinizle harika kareler yakalama fırsatı oluşturmuş olursun.

Duvar süslemelerine düğün salonun tavanı da dahildir. Mekan eğer yüksek tavanlı bir alana sahipse, burada çeşitli aksesuarlar denenebilir. Tül veya çiçeklerden oluşan düğün salonu tavanları oldukça etkileyeci görüntüler ortaya çıkarır. Harika bir tavanın altında masalsı bir ambiyansla en güzel gününü geçirebilirsin.

Düğün Salonu Dekorasyonu İçin Masa Süslemeleri

Düğün salonunda dekoratif araçlardan en önemlisi kesinlikle masa ve sandalyelerdir. Davetlilerinizin tüm günü veya geceyi geçirdikleri bu alanların kusursuz bir zevkle inşa edilmesi gerekir. Masalarda dekoratif kafesler kullanmak cazip fikirler arasında. Vintage temalı bir düğün konseptine sahipsen eğer, bu kafesler oldukça göze hoş gelecektir. İçlerinde yer alan çiçekler şıklığına şıklık katacaklar. Kafesler içerisinde yalnızca çiçek tercih yapmak şart değil. Dilersen kuş gibi dekoratif objeler de kullanabilirsin. Düğün konseptine uygun ne varsa seçi içerisine koyabilirsin.

Birbirinden zevkli mumluk seçimleriyle masayı donatabilirsin. Davetlilerinizi fazla boğmayacak, masa yüzeyinde geniş alan bırakılmasına müsaade edecek türden mumluklar tercih etmek gerekir. Salona çok daha romantik hava katan mumluk veya şamdanlar ilk başvurulan aksesuarlar arasında yer alır. Sen de konseptinle uyumlu bir mumluğa yer verebilirsin.

Düğün salonu dekorasyonu için masalarda kafes, mumluk veya şamdan haricinde başka objelere de yer verebilirsin. Düğün konseptine uygun heykeller kullanmak oldukça pratik bir fikirdir. Özel yaptırdığın biblolar ile masalara harika bir imza atabilirsin. Düğünde ön plana çıkarılan renkler gereği biblo veya heykelleri de bu renklere uyumlu olarak oluşturmalısın.

Tüm bunlrın yanı sıra, masada düğün çiçeği de bulundurmak mümkün. Düğününü hangi mevsimde yapıyorsan çiçekleri de bu doğrultuda seçip kombinasyonu gerçekleştir. Yaz düğünü gerçekleştiriyorsan, rengarenk çiçeklerin masaları şenlendirmesini sağlayabilirsin. Kış mevsimleri için ise daha çok lila, mor, mürdüm renkli çiçekler sana yardımcı olacaktır. Masanın önemini tekrar tekrar hatırlatalım. Hiçbir fazlalığa yer vermeyin. Her şey nizami, yerli yerinde olsun. Ne eksik ne fazla aksesuar veya süsleme kullanın.

Düğün salonu dekorasyonu için yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorum olarak bildirin! DüğünSayfam ailesi olarak mutluluklar dileriz!

Yorum Yap

Your email address will not be published.