Damatlara Özel Balayı Kıyafetleri

Düğün sürecinin zorluklarını aştınız ve artık dinlenme zamanı. Güzel bir şehir, güzel bir tatil planı yaptınız. Neredeyse her şey hazır. Tek eksiğiniz, bavulunuza koyacaklarınız. Sizlere bu özel ayrıntıyı tamamlamanız için bazı önemli tüyolar vereceğiz. Damatlara özel balayı kıyafetleri seçimi yaparken, yapacağınız tatilin konseptine, balayı mevsimine ve eşiniz ile uyuma dikkat etmelisiniz. Şimdi mevsimlere göre balayı kıyafet seçeneklerinden bahsedelim.

Deniz ve Güneş Temalı Balayı Tatilleri için Kıyafet Önerileri

Damat, balayı sürecinde rahat ve konforlu kıyafetler seçmeli. Gelin hanımla uyum içerisinde (renk uyumu, aksesuar uyumu, vb.) olabilecek kıyafet alternatifleri ile çok daha şık görünecektir. Eğer seçtiğiniz balayı teması deniz ve güneş ağırlıklı ise; diz altı veya diz üstü şortlar tercih edilebilir. Renk konusunda herhangi bir sınırlama getirmek istemiyoruz, sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz. Fakat yine de gelinin seçtiği kıyafet renkleri ile uyumlu olması; güzel ve özenli fotoğraflar için önerilen detaylardan. Tatile giderken yapacağınız yolcuk tipine göre de seyahat sürecinde rahat edebilmeniz için ideal kıyafetler tercih edebilirsiniz. Örneğin otomobilinizle veya kara yolu ile yapacağınız yolculuklar için sizi terletmeyecek; bu özel günlerde sizi sıkmayacak kumaş veya keten ağırlıklı kıyafetleri değerlendirebilirsiniz.

Kış Aylarında Yapılacak Balayı için Kıyafet Modelleri

Genel olarak balayı denildiğinde akla güneş ve deniz gelse de; son yıllarda popüler tatil alternatiflerinden olan kuzey ülkeleri ve kış turizminin ağırlıklı olduğu şehir seyahatleri için bir dizi kıyafet hazırlığı yapmalısınız. Her ne kadar gideceğiniz şehir soğuk ve çetin şartlara sahip olsa da; kapalı alanlarda da bulunabileceğinizden sizi sıkmayacak, esnek ve göze hitap eden kıyafetler seçmelisiniz. Gömlekler, ceketler ve kot pantolonlardan ziyade; daha rahat edebileceğiniz açık ve koyu renkli kıyafetler tercih etmelisiniz. Yine de belirli bir grup modelden bahsetmek istemeyiz. Sonuçta içinize sinmesi önemli. Bizim önerimiz ise bu hususta yalnızca rahat edebilmeniz ve güzel anılar biriktirebilmeniz için göze hitap eden bazı tercihler yapmanız. Tabi bunları yaparken; eşinizin de sizinle uyumlu olması gerektiğini de unutmayın.

Kış Aylarında Yapılacak Balayı için Kıyafet Modelleri

Doğa ve Kamp Temalı Balayı Tatilleri için Kıyafet Seçimi

Evet geldik, doğa severlerin balayı kıyafet seçimlerine. Bilindiği üzere, kamp etkinlikleri genelde yaz aylarında yapılır. Sıcak tatil yöreleri kamp için tercih edilirken; akşam ve gece saatlerinde havaların soğuk olacağını unutmamak gerekir. Bu kriterler dikkate alındığında; önceliğiniz sizi ne çok sıcak tutacak, ne de ısıtacak kıyafetler seçmeniz. Eğer kamp ve doğa temalı bir balayı planı yapıyorsanız, bavulunuzda yedek kıyafetlere yer vermeyi ihmal etmeyin. Olasılıkları göz önünde bulundurduğunuzda, başınıza gelebilecek olumsuz durumlar için alternatif kıyafet bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Doğa ve Kamp Temalı Balayı Tatilleri için Kıyafet Seçimi

Yorum Yap