Düğün Gününe Özel Gerek Duyulan 5 Önemli Detay

Düğün gününe özel gerek duyulan 5 önemli detay konumuzla ilgili makalemizde en önemli yapılacaklara sizler için araştırarak değindik. Birçok gelin düğün öncesi her ayrıntıyı planlamış olabilirsiniz fakat gözden kaçırdığınız herhangi bir aksilik olmaması için hazırladığımız içeriğe göz atmanızda fayda var. Sizler için hazırladığımız düğün günü için ipuçlarına dikkat ederek kendinizi daha hazır hissedecek, ihtiyaçlarınızı gözden geçirme fırsatı bulacaksınız.

  1. Saç ve Makyajın Bozulmaması için İpucu

Düğün için saç ve makyaj seçiminizi yaptıktan sonra düğünden önce prova yapabileceğiniz bir kuaför tercih etmeniz önemli. Düğün günü ise kuaföründe yapılacak hazırlıklar sonrasında, saç ve makyajınızın bozulmaması için rahat kıyafetler giyebilirsiniz. Bu bir gömlek veya gelin sabahlığı olabilir. Gelinliğinizin başınızdan geçirerek giyebileceğiniz bir model olması halinde, makyajınızın gelinliğe bulaşmaması için ipek bir astar kullanabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir aksilikle karşılaşmadan, gelinliğinizi daha kolay giyebilirsiniz.

Saç ve Makyajın Bozulmaması için İpucu
Saç ve Makyajın Bozulmaması için İpucu
  1. Düğün Boyunca Yanınızda Bir Yardımcınız Bulunsun

Heyecanlı ve stresli olduğunuz anlarda size destek olabilecek, unuttuğunuz küçük ayrıntıları tamamlayacak bir yardımcınız mutlaka olsun. Kuaförde fikir verebilecek, düğün sırasında makyajını düzeltecek, gün içerisinde yemek yemeni hatırlatacak bir nedime ile kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Bu yardımcının önemini zor günleriniz geldiğinde daha net anlayacaksınız. Özellikle kendinize yakın hissettiğiniz birisini nedime ilan etmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bazı anlarda, yalnızca yakın hissettiklerinizle duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Umarız ki, bu zorlu ve stresli süreçte, sizi mutlu hissettirebilecek bir yardımcı bulabilirsiniz.

Düğün Boyunca Yanınızda Bir Yardımcınız Bulunsun
Düğün Boyunca Yanınızda Bir Yardımcınız Bulunsun
  1. Acil Durum Çantası Önemli

Düğün gününden birkaç gün öncesinden hazırlayabileceğiniz acil durum çantası, ufak aksilikleri giderebilecek ve sana pratik çözümler sunacaktır. Düğün için acil durum çantasının içerisinde kendinizi iyi hissettirecek deodorant, roll-on, diş macunu, diş fırçası ve kürdan mutlaka bulundurun. Ayrıca bu çantada hafif atıştırmalıklar, makyaj çantası, ağrı kesici, yara bandı ve şarj aleti de olmazsa olmazlarınız olsun. Damadın karşılaşabileceği aksilikler için küçük bir dikiş seti, yedek düğme ve leke çıkarıcı gibi malzemeleri çantada bulundurmayı unutma.

Acil Durum Çantası Önemli
Acil Durum Çantası Önemli
  1. Yanında Yedek Bir Ayakkabı Bulundurmayı Unutma

Düğün sırasında gelinliğinizin tamamlayıcısı çeşitli modellerde topuklu ayakkabılardır. Fakat düğünün ilerleyen saatlerinde ayaklarınızı dinlendirmek, after party düşünüyorsanız daha rahat eğlenebilmek veya düğün sonrası yemek için düz bir ayakkabı bulundurmanız önemli. Bunun için babet ayakkabı doğru bir seçim olabilir. Ayrıca yeni satın aldığınız babet ayakkabının kaymaması için altını zımparalayarak da önlem alabilirsiniz. Ayakkabı seçimi oldukça zaman alan bir iştir. Düğün planlamasında, bir koca günü sadece ayakkabı seçimi için ayırmanız faydanıza olacaktır. Hatta ekstra bir gün daha ayırabilirsiniz.

Yanında Yedek Bir Ayakkabı Bulundurmayı Unutma
Yanında Yedek Bir Ayakkabı Bulundurmayı Unutma
  1. İlk Dans Müziği için İpucu

Düğün sırasında hazır olacak DJ performansı ve müzik grubu belirlediğiniz tarzda repertuarı, akışa uygun olarak sergileyecektir. Fakat her ne kadar düğün organizasyonu konusunda deneyimli profesyonel müzik gruplarına güvenseniz de; ilk dans müziğini kendiniz belirlemelisiniz. Ayrıca ilk dans sırasında hem hoş bir görüntü sergilemek hem de çekilecek resimler için müziğe eşlik etmemenizde fayda var. Bazı gelin ve damat adayları, konu dans olduğunda fazlaca çekimser olabiliyor.

İlk Dans Müziği için İpucu
İlk Dans Müziği için İpucu

Özellikle dans tecrübesi olmayanları bu gruba dahil edebiliriz. Önerimiz ise; bir dans dersi almaları. Şayet bunun için maddi durum veya vakit problemi yaşarsanız; internet üzerinden ücretsiz edinebileceğiniz dans videoları size rehber olabilir. Kendi başınıza da üstesinden gelebileceğinizi düşünüyoruz. Düğün günü için ipuçları yazımızı okuduktan sonra; gelin rehberi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumayı da ihmal etmeyin.

Yorum Yap

Your email address will not be published.