Düğünler Ertelendiyse, Düğün Filmleri İzle!

Düğün Filmleri Listesi
İçinizi Isıtacak Düğün Filmleri

Düğün filmleri mi arıyorsunuz? İçiniz ısınsın, yüzünüz gülsün diye birbirinden şahane romantik, duygusal ve eğlenceli filmleri sizin için hazırladık.

Gelin ve damat adaylarına çok farklı bir konu ile geldik bugün! Filmlerle. Birbirinden eğlenceli, duygusal, romantik ve dramatik filmleri sizin için derledik. Düğün planlamasını coronavirüs sebebiyle ileri bir tarihi bırakmış olabilirsiniz diye hevesinizi diri tutacak harika filmler paylaşacağız.

İstikamet Düğün – Destination Wedding

Romantik Düğün filmleri
Keanu Reeves’in başrolünde olduğu harika film!

Yakışıklı ve karizmatik aktör Keanu Reeves’in başrolde olduğu bu Amerikan romantik komedi ve drama filmi harika dakikalar yaşatıyor. Baş rolü paylaşan ve en son Stranter Things’te mükemmel oyunculuğuyla gözlerimizi dolduran Winona Ryder da bu filmde. Bu iki ünlümüz bir düğünde tanışıyorlar ve olaylar gelişiyor.

Aynı zamanda tiyatro oyunu olarak da sahnelenen film birçok film eleştirmeni tarafından tam not aldı. 2018 yılında vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Victor Levin oturuyor.

İki kişilik bir film olarak ortaya çıkan ve orijinal adı Destination Wedding olan filmde mükemmel diyaloglar var. Yaralı ve umutsuz bir insanın tekrardan umudunu ateşlediği, beklemediği anda ortaya çıkan hayatının aşkıyla olan ilişkisini anlatan film IMDB puanı 6.0 olsa da keyifli dakikalar yaşatacak.

Çık Aramızdan – License to Wed

Duygusal düğün filmi
Robin Williams Baş rolde!

2007 yapımı klasikleşen düğün filmleri arasında yerini alan bu filmde sevilen ve yakın zamanda kaybettiğimiz Robin Williams başrollerde. Williams’ın aksi bir babayı oynadığı filmde iki genç aşığın hikayesine odaklanılıyor. Hemen her şeye burnunu sokan bir baba ve hiçbir zaman ikna edilemeyen yapısıyla eğlenceli anlar ortaya çıkıyor.

Robin Williams için izlenmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz bu eğlenceli filmin yönetmenliğini Ken Kwapis yapıyor. John Krasinki ve Mandy Moore Robin Williams’a başrolde eşlik ediyor.

Çılgın Düğün – The Wedding Ringer (Yıldızlı Düğün Filmleri)

Eğlenceli filmler
En iyi romantik komedi filmleri arasında!

Listemizin belki de en iyi filmlerinden bir tanesi olan Çılgın Düğün gerek senaryo açısından gerekse de oyunculukları olarak harika bir başyapıt! Eğer bu bunalımlı günlerde gülmek ve kahkahalara doymak istiyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir film.

Filmin konusu kısaca şöyle, sempatik birisi olarak hayatını sürdüren Harris, düğünde sağdıç arayaşına girer. Hayatının aşkını bulmuştur bulmasına ancak sağdıç için kimseyi bulamaz. Bunun için bir şirtketle anlaşarak kendisine sağdıç bulmalarını ister. İşte tüm aksilikler ve eğlence de burada başlar.

2015 yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Jeremy Garelick var. Başrollerinde Kevin Hart ve Josh Gad paylaşıyor. Düğün filmleri arasında şiddetle önerdiğimiz bir film!

Gelinim Olur musun? – Bride & Prejudice

Bollywood filmleri
Hint filmi sevenler için ideal bir film

Ünlü ve usta yazar Jane Austin’in eserinden esinlenilmiş, keyifli bir Hint filmi. Hint filmleri yani Bollywood severler için kaçırılmayacak tatta leziz bir düğün filmi.  Filmin konusuna kısaca değinelim. Bakshi adındaki kahramanımız harika güzellikleri olan tam dört kızına koca bulmaya çalışır. Her türlü fedakarlığı göstermeye hazır olan Bakshi, bir kızına sözünü asla geçirememektedir. Lalita adındaki kızı hayatının aşkını beklediğini söyleyerek kimseyle evlenmeyeceğini belirtir. Hayatına beklenmedik bir anda birisi çıkagelir. Fakat bu erkekten hoşlanmaz, Will de Lalita’dan hoşlanmaz. Ancak bu karşıtlık zaman içerisinde garip bir etki yaratacaktır.

2004 yılında çekilen film Birleşik Krallık yapımı. Chadna’nın hem yazıp hem yönettiği bu ilginç ve tatlı düğün filminde heyecanlı, eğlenceli ve duygusal anlar yaşayacaksınız.

Teklif – The Proposal

Teklif Filmi
Başrollerde iki harika oyuncu!

IMDB’de bir eğlence filmi için 6,7’lik puana sahip olan ve oldukça da etki uyandırmış başarılı bu filmde birbirinden ünlü iki isim başrollerde. Anne Fletcher’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu film birçok ödülle geri döndü. En iyi kadın oyuncu, en iyi dans sahnesi olarak da ödüller alan film eleştirmenlerden tam not aldı.

Sandra Bullock ve Ryan Reynolds’ın başrollerini paylaştığı film 2009 Amerikan yapımı. Yayınevinde editör olarak çalışan Margaret, Amerika’da kalmak için tek şartının biriyle evlenmesidir. Bu sorunu aşmak için Andrew ile evlenmeyi kabul etmekten başka şansı yoktur. Gelenekler icabı erkek tarafına uğrayacaklardır. Bu da Alaska’ya uzun bir yolculuk demektir. Mükemmel sürprizlerin ve eğlencenin olduğu film harika sahnelerle dolu.

Vay Kaynanam Vay – Monster-in-Law

Vay kaynanam vay
İçinizi ısıtacak bir romantik film

Charlotte aradığı aşkı bir türlü bulamayan yalnız bir kadındır. Bir gün çok uzun süre boyunca aradığı aşkı bulduğunu düşünür. İşte, karşısında duran Fields o muhteşem aşkın tezahürüdür! Ancak kocaman bir sorun vardır. Annesi! Fields’in annesi Viola tam bir kaynanadır ve gelinlerin en büyük düşmanıdır. Tam bir kabus olarak aşklarına çöken Viola, hayattaki tek varlığı haline gelen oğlunu kaptırmak niyetinde değildir!

Jennifer Lopez’in güzel oyunculuğuyla taçlanan film 2005 yapımı. Romantik düğün filmleri arasında eşsiz bir yeri olan filmin yönetmeni ise Robert Luketic. Anya Kochoff’un senaryosunu yazdığı Vay Kaynanam Vay, 155 milyon dolar bilet gişesiyle büyük bir hasılat başarısı gerçekleştirmiştir.

En İyi Arkadaşım Evleniyor – My Best Friend’s Wedding

En iyi arkadaşım evleniyor
İzlemezseniz çok şey kaçırırsınız!

Şimdi sizleri 90’lı yılların sonuna doğru götürüp naif bir aşk hikayesiyle baş başa bırakalım. Harika iki arkadaşın gençliklerinde birbirlerine verdiği “Kimseyle olmazsa en sonunda biz ikimiz evlenelim!” sözüyle yola çıkılan filmde yaşlar ilerledikçe evlenme zamanı da gelip çatmıştır. Michael ilk evlenmeye niyetlenen taraf olur. Fakat Julianne ise arkadaşının evliliğine mani olmak için düğüne gelir.

1997 yapımı bu Amerikan romantik komedi filminin başrolleri arasında Julia Robert bulunuyor. Eleştirmenlerden tam not alan film, birçok ödül aldı ve kürel gişe rekoru kırmayı başardı. Düğün filmleri için aradığınız filmlerden bir tanesi olan bu filmimizi de kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Mamma Mia! (Müzikal Düğün Filmleri)

Mamma Mia!
Müthiş bir müzikal!

Müzikal filmleri sevenler için de bu güzel filmi listemize dahil ediyoruz. Filmin konusu kısaca şöyle. Sophie evlenmek üzeridir. Annesi Donna ise gençliğinde kırmadığı ceviz kalmamış bir kadındır. Babasını hiç görmemiş ve tanımamış Sophie ise düğün telaşı içerisindedir. Bu sırada annesinin günlüğünü okuyan Sophie, düğününde babasının geleceğini de okur. Ancak üç gizemli adam içinden birisi olan babasını Sophie nasıl tanıyabilecektir. Harika ve eğlenceli bir konuya sahip olan Mamma Mia! mükemmel bir düğün filmi!

2008 yılında çekilen filmin ikincisi tam on yıl sonra 2018’de çekildi. Yönetmen koltuğunda Ol Parker, Phyllida Lloyd gibi usta isimler var. Birbirinden eğlenceli dans sahneleri olan filmi izlerken büyük keyif alacaksınız.

Bu Düğün Filmleri de Aradığınız Filmler Arasında Olabilir

Şimdi liste dışı birkaç film daha önerelim. Yine düğün temasını işleyen bu filmler, eğlenceli oldukları kadar da duygusal filmler arasında yerlerini alıyorlar. Düğün Dernek, Plansız Düğün, Hadi İnşallah, İtalya Tatili, Amerikan Pastası: Düğün, Yeni Evli, Evlilik Öpücüğü, Muson Düğünü, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Kara Kedi Ak Kedi, Romantik Komedi: Bekarlığa Veda.

Yorum Yap

Your email address will not be published.