Gelin Arabası İçin Araç Nasıl Kiralanır? Maliyeti Ne Olur?

Gelin arabası kiralama evlilik hazırlığında olan kişilerin atması gereken adımlardan birisidir. Düğün törenine gelin ve damadın götürülebilmesi için bir gelin arabasının kiralanması gerekir. Gelin arabasının kiralanması sırasında öncelikle nasıl bir model istenildiğine karar verilmelidir. Bu noktada gelin ve damat adayının birlikte karar vermesinde fayda vardır. Özellikle gelin adayının seçeceği gelinlik de göz önünde bulundurularak bir gelin arabasının tercih edilmesi gerekir.

Gelin arabası kiralama işleminden önce pazar araştırması yapmak gerekir. Yapılan pazar araştırması sayesinde tercih ettiğiniz modeldeki arabanın en uygun fiyatlı şekilde nasıl kiralanabileceğini görebilirsiniz. Kiralama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi bulunduğunuz ildeki kiralama ofislerini de tercih edebilirsiniz.

Gelin Arabası Nasıl Seçilir?

Gelin arabası kiralama işlemini başlatmak için öncelikle düğün arabasının seçimi gerçekleştirilmelidir. Araba seçimi sırasında düğünün hangi mevsimde yapılacağı göz önünde bulundurulabileceği gibi düğün konsepti de göz önünde bulundurulmalıdır. Klasik bir düğün arabası istemeyen kişiler ise eski tarzda bir Amerikan arabasını tercih edebilir. Eski tarz bir Amerikan arabası ile düğüne şık bir giriş yapılacaktır.

Gelin Arabası Nasıl Seçilir?
Gelin Arabası Nasıl Seçilir?

Gelin arabası seçimi sırasında daha şirin bir tercih yapmak isteyen kişiler ise vosvos tercih edebilir. Vosvos şirin görünümlü bir araçtır ve düğün konsepti ile uyumlu şekilde süslenebilir. Düğüne daha gösterişli bir giriş yapmak isteyen ve rahatına düşkün olan kişiler ise tercihini limuzinden yana yapabilir. Özellikle beyaz bir limuzin düğününe ilk girildiği andan itibaren gözleri gelin ve damadın üzerine çevirecektir.

Gelin Araba Kiralama Süreci

Gelin arabası kiralama sürecinde öncelikle gelin arabasının kaç saatliğine kiralanacağı belirlenmelidir. Genellikle kiralama yapan firmalar gelin arabası için 8 ile 12 saatlik paketler oluşturur. Gelin arabasını daha uzun süre ya da daha kısa süre kullanmak isteyen kişiler ise saat başı ücret ödemesi alan firmaları tercih edebilir. Bu nedenle kiralama işleminin gerçekleştirileceği firma ile öncelikle nasıl kiralama işlemleri yapıldığına karar verilmeli ve süre belirlenmelidir.

Gelin Araba Kiralama Süreci
Gelin Araba Kiralama Süreci

Araba kiralama firmalarının büyük bölümü araçları şoför ile birlikte kiralar. Bu sayede hem aracın güvenliği sağlanmış olur hem de gelin ve damat düğün gününde daha rahat şekilde yolculuk yapabilir. Düğün arabasını kendi kullanmak isteyen kişiler ise şoförsüz düğün arabası kiralama işlemini yapabilir. Gelin arabası kiralanırken tercih edilen firma ile ücrete dahil olan hizmetler ve ücrete dahil olmayan hizmetler hakkında bilgi alınması gerekir. Bazı firmalar belirlenen sürenin aşılması durumunda ekstra gidilen her kilometre ya da saat için ek ücret talep edecektir. Düğün arabası kiralayan kişiler araçlarının süslenmesini istediğinde, özel şoför talep ettiğinde ve araç içerisinde ikramlar olmasını istediğinde de ek ücretler ödemelidir. Kiralama işleminin gerçekleştirilmesi sırasında hazırlanan sözleşme içerisine tüm hizmetler de detaylı olarak yazılmalıdır.

2024 yılı için ortalama kiralama maliyeti düğün günü için şöyle olacaktır:

Gelin Arabası Modeli Günlük Kiralama Maliyeti (TL)
Klasik Araba 2500₺ – 5000₺
Mercedes-Benz E Serisi 3750₺ – 7500₺
Rolls-Royce Phantom 20000₺ –
Bentley Continental 20000₺ –
Range Rover Vogue 20000₺ –
Porsche Panamera 25000₺ – 50000₺

Düğün arabası kiralayan kişiler kiralamaya benzinin dahil olup olmadığını merak ederler. Kiralama işleminin gerçekleştirildiği firmaya bağlı olarak bazı firmalar belirli bir kilometreye kadar olan yakıt için ücret almaz. Kiralama işleminin gerçekleştirileceği firmaların büyük çoğunluğu 100 kilometrelik mesafede kullanılabilecek yakıtı kiralama fiyatı içerisine dahil eder. 100 kilometrelik bu mesafenin aşılması durumunda ise gidilen her mesafe için ekstra ücret talebinde bulunulur. Şehir içerisinde düğün arabası ile yolculuk yapılacağı takdirde 100 kilometrelik yakıt yeterli olacaktır. Kiralanan araç ile şehir dışına yolculuk yapılması durumunda 100 kilometrelik mesafe açıldığı takdirde hem her bir kilometre için firma tarafından ücret talep edilecek hem de yakıt masrafları arabayı kiralayan kişi tarafından temin edilecektir.

Gelin arabasını kiralamak isteyen kişiler isterlerse arabaları kendileri süsleyebileceği gibi kiralama işlemini gerçekleştiren firmadan da süslenmiş olarak gelmesini talep edebilirler. Ev kiralama işlemini gerçekleştiren firma müşterilerinin tercihine bağlı olarak canlı ya da yapay çiçeklerin kullanıldığı bir araç süslemesi hazırlayacaktır. Düğün konsepti ile uyumlu şekilde hazırlanan bu düğün arabası sayesinde çiftler yeni hayatlarına daha güzel bir giriş yapacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Gelin arabası kiralamak için ne zaman rezervasyon yapılmalı?

Gelin arabası kiralamak için rezervasyon, düğün tarihinden en az birkaç ay öncesinden yapılmalıdır. Özellikle popüler tarihlerde ve mevsimlerde erken rezervasyon önemlidir.

Gelin arabası kiralamak için nelere dikkat edilmeli?

Gelin arabası kiralamadan önce aracın modeli, durumu, fiyatı ve kiralama şartları gibi detaylar incelenmeli ve anlaşma yapmadan önce sözleşme dikkatlice okunmalıdır.

Yorum Yap

Your email address will not be published.