Düğüne Çiçek Desenli Elbise ile Katılmak

Çiçek desenli elbiseler, baharın geldiğinin habercisidir demek yanlış olmaz. Soğuk kış mevsiminin yerini bahara bırakmaya başladığı bahar aylarında hiç şüphesiz her kadının gardırobunun vazgeçilmez parçalarından biri e çiçek desenli elbiseler olur. Hem şık hem de sportif görünümler elde etmek isteyenlere hitap eden bu türden elbiseler ile mükemmel kombinler oluşturabilmek de oldukça mümkündür. Üstelik bu tür elbiseler her türlü ortama da uyum sağlayabilmeyi kesinlikle başarır.

Çiçek Desenli Elbise Kombinleri

Çiçek desenli elbiseler, spor kombinlerin ve şık kombinlerin adeta kurtarıcısı görevi görür. Spor ayakkabılar, topuklu ayakkabılar ve farklı aksesuarlar ile bütün görünümler elde etmeye büyük yardımcı olan bu elbiseleri hayatın her alanında tercih edebilmeniz oldukça mümkündür. Rahatlık ve konforu şıklık ile bütünleştirmeyi eksiksiz başaran bu elbiselere mutlaka gardırobunuzda yer vermenizi öneririz. Binlerce çiçek baskısı ve farklı renk seçenekleri ile bu türden elbiseler kesinlikle mükemmel görünümlere ulaşmanızı sağlar.

Mini Boyutlarda Çiçek Desenli Elbiseler

Mini Boyutlarda Çiçek Desenli Elbiseler
Mini Boyutlarda Çiçek Desenli Elbiseler

İlkbahar için en popüler çiçekli elbiselerden bir diğeri de daha küçük çiçek baskıların tercih edildiği mini modeldir. Çiçekli mini elbise hem şık görünüme kavuşabilmek için oldukça idealdir hem de günlük olarak giyilebilir. Zarif bir davete katılırken ana renk olarak siyah çiçek desenlere sahip olan elbise çeşitlerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabılar ve topuklu sandaletler çok iyi bir ayakkabı seçimi olacaktır. Günlük giyim için hem çiçekli şifon modeli hem de daha ince kumaşlardan üretilmiş elbise modelini beğenebilirsiniz. Spor ayakkabı, sade aksesuarlar ve ceket olarak da kot ceket modelleri kesinlikle görünümünüzü daha da yukarılara taşıyacaktır.

Midi Boyutlarda Çiçek Desenli Elbiseler

Çiçek desenli elbiseler, midi boyutlara sahip olan elbise çeşitleri arasında yaygın bir şekilde tercih edilir. Midi boyutlu çiçek desenli elbiseleri hem beyaz renkli spor ayakkabılar ile hem de sandaletler ile kombin yapabilirsiniz. Örneğin ayak bileğine ipli formülü ile bağlanan ve son yıllarda daha da popüler hale gelmiş olan sandaletler, midi boyutlu elbiseler ile birebir uyum yakalayabilmeyi başaracaktır. Doğum günü organizasyonlarından tutun romantik akşam yemeklerine varana kadar her türlü organizasyonda da bu türden elbiseler rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Uzun Çiçek Desenli Elbiseler

Uzun Çiçek Desenli Elbiseler
Uzun Çiçek Desenli Elbiseler

Çiçek desenli elbiseler söz konusu olduğunda uzun elbiselere değinmemek olmaz. Pek çok kişinin tercih ettiği zarif görünümler sunan uzun elbiseler çiçek desenleri ve yırtmaç detayları ile her ortamın gözdesi olur. Mavi, pembe ve beyaz gibi daha soft renklerde tercih edilen elbiseleri mini topuklu sandaletler ve baget çanta modelleri ile kombin yapabilirsiniz. Çoklu zincir kolyeler ve parmaklara takılan eklem yüzükleri gibi detaylar ile de görünümünüzü kesinlikle daha da kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Bu elbiseler her yıl olduğu gibi bu baharın da gözdesi olacak, bizden söylemesi. Düğün için abiye tarzı elbise tercih edecekseniz düğünde abiye kullanımı yazımıza da göz atmalısınız!

Sık Sorulan Sorular

Düğüne katılırken çiçek desenli elbise uygun mudur?

Evet, çiçek desenli elbise düğüne katılırken çok uygun bir seçenektir. Çiçek desenleri romantik ve zarif bir görünüm sunar, özellikle bahar ve yaz düğünlerinde popülerdir. Ancak, desenlerin çok büyük veya çok canlı olmamasına dikkat etmek, genel dengeyi korumak açısından önemlidir.

Çiçek desenli elbiseyle hangi tür ayakkabılar giyilmelidir?

Çiçek desenli elbiseyle nude, beyaz veya pastel tonlarda topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Ayakkabının rengi, elbisenin içerisindeki renklerden biriyle uyumlu olursa bütünlük sağlar. Yaz düğünlerinde açık sandaletler veya şık babetler de uygun olabilir.

Çiçek desenli elbiseyle hangi aksesuarlar kullanılmalıdır?

Çiçek desenli elbiseyle minimal ve zarif aksesuarlar tercih edilmelidir. İnce bir kolye, küçük küpeler ve bilezikler gibi sade aksesuarlar, elbisenin desenini dengeleyerek şıklık katacaktır. Desenli elbisenin karmaşık yapısını tamamlamak için aksesuarların sade olmasına dikkat edilmelidir.

Yorum Yap