Düğün Organizasyon
Düğün Konseptleri

Her gelin ve damat adayının hayali olan gösterişli, şık bir dekorasyona sahip olan mekanda düğün yapmak için püf noktalara değiniyoruz! Özellikle otel düğünlerinde sıkça gerçekleştirilen düğün organizasyonlarında olmazsa olmazları senin için derledik. Aydınlatmadan, masa süslerine, fotoğraf alanlarından ışıklı gelin yürüme alanlarına kadar hemen her şeyi bu yazımızda bulabilirsin.

Gelin Yolu

Gelinlerin heyecanla adım attıkları düğün gününün en önemli ayrıntılarından birisi olan ışıklı gelin yolu kesinlikle ölümsüz bir ana tanık olduğu için son derece özenle hazırlanmalı. Gelinliğini gözler önünde bir yıldız gibi parlatacak bu yol, çiçeklerle süslenirse çok daha zarif bir hava katacaktır. Zevkine göre halı döşeyebilir veya çeşitli ışıklandırmalar koyarak rengarenk bir atmosfer yaratabilirsin.

Düğün Dekorasyon Tavan Lambaları

Düğününde kesinlikle gösterişli bir avizeye yer vermelisin. Görenlerin hayranlıkla bakacağı dev avizeler hem seni hem de davetlileri büyülü bir atmosfere adım attığından emin kılacaktır. Genellikle kristal taşlı avizelerin seçildiğini vurgulayalım. Yaratıcılığına bağlı diğer avize modellerini de deneyimleyebilirsin. Mekanın konseptine çok uzak kalmadan istediğin şık avizeyi tercih edebilir ve doyasıya bir renk cümbüşü yaratabilirsin.

Ayrıca avizeler yerine sarkıtılmış ışıklandırma aksesuarlarına da bakabilir, farklı bir tarz elde edebilirsin. Sarkıt ampül de denen modeller uygun bir tercih olabilir.

Işıkların Dansı ve Düğün Dekorasyon

Düğün dekorasyon atmosferini en iyi yansıtacak araçlardan birisi olan ışık materyalleri de seçimine göre mükemmel bir etki yaratabilir. Duvarı kaplayacak tarzda olan ışıklar sayesinde bir gök kuşağı altında davetlilerini mest edebilirsin. Renk seçimlerini de yine masa, sandalye ve gelinliğine göre uyumlu bir şekilde hazırlamayı unutma.

Fotoğraf Alanı

Düğün Dekorasyon
Düğünlerde Fotoğraf Alanları

Unutulmayacak fotoğrafların ve daima aile albümünde yer alacak bu karelerin en iyi şekilde pozlanmasına kimse hayır diyemez. Bunun için öncelikle fotojenik bir poz sonrasında kesinlikle harika bir fotoğraf bölgesi gerekiyor. Otel düğünlerinde olmazsa olmazların arasına çabucak giren bu özellik sayesinde mükemmel bir hatıra elde edebilirsin. Konsept olarak kimi oteller veya organizasyon şirketleri tarafından yaratılan bu alanlar içerisinde masalsı bir dizayn söz konusu olabiliyor. Kış mevsiminde gerçekleştirdiğin bir düğünde kış temalı bir alan yaratılabilirken, çok daha uçuk dizaynlarda inanılmaz atmosferler yaratılabiliyor.

Masa Süslemeleri

Davetlileriniz şıklığını seyrettikleri sırada onları kesinlikle en iyi şekilde ağırlamak birçok açıdan olumlu bir geri dönüş sağlayacaktır. Belirli bir konseptin içerisinde yer alması gereken masa ve sandalyeler ışıkların ve diğer aksesuarların renk paletinde eşitlenmelidir. Renk cümbüşü yapmak yerine belirli renkleri kullanarak, altın oranı yakalamalı ve basit olduğu kadar da son derece şık duran bir atmosfer yaratmalısın. Masalarda birbirinden güzel canlı çiçek buketlerini tercih etmek veya şık şamdanlar altında onları tamamlayacak aksesuarlar bulundurmak da bir yol.

Kısa Kısa Püf Noktalar

Düğün planlaması
Düğün Dekorasyon Püf Noktaları

Düğün dekorasyon olarak organizasyonlarda dikkat edilmesi gerekenleri ve trendleri şimdi kısaca belirtelim;

Artık şeffaf tasarımlar çok daha kullanışlı ve yeni moda arasında yerini alıyor.

Günümüze kadar sıkça tercih edilen altın ve gümüş konseptli düğün organizasyonları, yerini bakır tasarımlara bırakmış durumda. Sen de tercihini bu yönde kullanabilir bu farklılığa uyum sağlayabilirsin.

Çok fazla kullanılmayan siyah rengi, asaletin rengini temsil ettiğinden konseptine uygun bir şekilde barındabilirsin.

Kumaş seçimleri arasında en iyilerinden birisi kesinlikle kadife kumaş!

Teknoloji çağındayız ve düğünler de yavaş yavaş bu yeniliklere ayak uydurmaya başlıyor. Sen de sana uygun en güncel teknolojiyi düğününe adapte edebilirsin. Bunun için led tabelalar kullanabilir, ışıklardan ve ses sistemlerinden fazlasıyla yararlanabilirsin.

Yorum Yap

Your email address will not be published.