Damat Aksesuarları – Damatlar İçin En Şık Aksesuarlar

Damat aksesuarları damatlık görüntüsünü tamamlayan, damatların kendilerini daha şık hissetmelerini sağlayan başarılı parçalardır. Damatlık, gelinlik kadar geniş bir skalaya sahip olmadığı için genellikle son anda seçiliyor. Fakat tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı etkenler olduğunu ve bu etkenler sayesinde seçeceğiniz damatlığın sizleri daha çok memnun edeceğini bilmelisiniz. Damatlık seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken etkenlerin arasında kullanmak istediğiniz aksesuarlar geliyor. Damatlık modelinizi hangi aksesuarlar ile bir araya getirmek istediğiniz, elde etmek istediğiniz görüntü, düğün mevsimi ve gelinlik gibi etkenler seçim esnasında dikkat edilmesi gereken etkenler arasında bulunuyor. Bu etkenler göz önünde bulundurularak yapılan tercih hem daha şık hem de daha rahat olmanızı sağlıyor.

Damat Aksesuarı Nasıl Seçilir?

Damat aksesuarları seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı etkenler olduğunu söylemek gerekiyor. Pek çok kişinin yeterince kafa yormadığı ve alelade bir tercih yaptığı aksesuarlar zannedilen aksine damatlığın görüntüsü için çok önemli bir rol oynuyor. Dolayısıyla seçim esnasında dikkat edilmesi gereken etkenlere bağlı olarak, titizlikle karar vermek çok daha doğru oluyor.

Damat aksesuarı hakkında seçim yapmadan önce, istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı, estetik kaygılarınızı karşılayacak bir parçadan yana tercih yapmaya özen göstermelisiniz. Damat aksesuarı olarak adlandırılan ve damatlık ile bir arada kullanılan bu parçaların da kendi içlerinde farklı seçeneklere sahip olduklarını unutmamalısınız. Mendilden broşa; kravattan kol düğmesine farklı seçeneklere sahip olan damat aksesuarları arasından seçim yaparken istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tercih yapmaya özen göstermelisiniz.

Papyon ve Damat Kuşağı

Papyon ve Damat Kuşağı
Papyon ve Damat Kuşağı

Damat aksesuarları denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk gelen aksesuarlar arasında papyon ve damat kuşağı bulunuyor. Damatlığın tamamlayıcı parçaları olarak değerlendirilen ve kullanılmalarıyla birlikte estetik bir görüntü yaratan bu parçalar seçilirken damatlık ile uygun olduklarından emin olmak gerekiyor. Sımokin veya takım elbisenin renginde bir papyon kullanmak risk almamak anlamına gelirken, estetik bir görüntü yaratmak isteyenlerin de tercihi olmayı başarıyor.

Kol Düğmesi

Aksesuardan yana tercihinizi daha hafif ancak asil bir seçenekten yana yapmak istiyorsanız sizler için en ideal seçeneklerden biri kol düğmeleridir. Stilinizi bir adım öteye taşıyan, binlerce farklı seçenek arasından tercih yapabileceğiniz ve gösterişli bir aksesuar kullanmanıza olanak tanıyan kol düğmeleri özellikle smokin adı verilen takım elbise modelleri ile tercih edilebilecek en iyi seçenektir. Klasik tasarımlara sahip olan kol düğmelerinin yanı sıra farklı konseptler ile dizayn edilmiş ve isteklerinizi başarılı şekilde karşılayan kol düğmeleri de bulunur. Kişiselleştirilmiş kol düğmeleri arasından yapacağınız tercih ise hayatınızın en özel günlerinden birinde aksesuarlarınız da dahil olmak üzere üzerinizde bulunan bütün parçalarım sizleri tamamlamasını sağlar.

Yaka Çiçeği

Düğünlerde en çok kullanılan aksesuarlardan biri çiçek olmasına rağmen bu aksesuar genellikle gelinler ile özdeşleştirilir. Damatların çiçeği bir aksesuar olarak kullanmaları pek çok kişi için tercih edilen bir durum değildir. Aksine gelinliğin bir parçası olarak değerlendirilen çiçeğin küçük bir parçasını yaka çiçeği olarak kullanmak oldukça şık ve romantik bir imaj çizmenizi olanak tanır. Son yılların sevilen aksesuar seçeneklerinden biri olan yaka çiçekleri hem asil hem de estetik bir ambiyans yaratıyor olmaları sebebiyle de damatlığı tamamlaması amacıyla kullanılır.

Yaka Çiçeği
Yaka Çiçeği

Yaka çiçeği gibi damat aksesuarları arasında bulunan seçeneklerden yana tercih yapmaya çalışırken mekanı ve mevsimi de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Örneğin bahar mevsiminde gerçekleşen bir kır düğünü için yaka çiçeği tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden biridir.

Sık Sorulan Sorular

Hangi aksesuarlar damat takım elbisesiyle uyumlu olmalıdır?

Damat aksesuarları, takım elbisenin rengine ve tarzına uygun olarak seçilmelidir. Kravat, papyon ve mendil gibi aksesuarlar takım elbisenin renk ve desenine göre seçilir.

Damat aksesuarları nasıl seçilmelidir?

Damat aksesuarları, takım elbisenin tarzı, düğün teması, gelinlik ve gelin buketi gibi faktörlere uygun olarak seçilmelidir. Renk uyumu ve tarzın bütünlüğü önemlidir.

 

 

 

 

Yorum Yap

Your email address will not be published.