Son Yılların Trendi: Vintage Gelinlik Modelleri!

Vintage Gelinlik Modelleri 2020
Vintage Temalı Düğünler İçin En Uygun Modeller

Büyük bir rağbet gören vintage gelinlik modelleri ile geçmiş ile şimdiyi birleştirmek artık her gelinin hayali oluyor. Özellikle 60’lı ve 70’li yıllara damgasını vurmuş, büyük zevklerin ürünü olan bu modeller günümüzde de ilk gün gibi rağbet görmeye devam ediyor. Dantel işlemelerin şıklığı, harika omuz detaylarıyla büyüleyici bir şıklık katan vintage modelleri arasında birçok seçenek bulunuyor.

Tarihi mekanda düğününü gerçekleştirmek istiyorsan işte aradığın uyum! Vintage günümüzde en popüler gelinlik modelleri arasında. Zarif duruşu ve harika şıklığıyla sıradışı bir seçim. Avrupa ve dünyada sıklıkla adından söz ettiren vintage, ülkemizde de oldukça popüler. Birçok ünlü simanın da seçimi haline gelen gelin modelinin, karşı konulamaz bir albenisi bulunuyor.

Konsepte Göre Vintage Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Vintage gelinlik modelleri aslında çok daha önceye dayanan bir tarihe sahip. 19. yüzyılın başlarında kullanılmaya başlayan bu modellerin çıkış adı retro gelinlik olarak bilinmeye başladı. Günümüze gelindikçe ismi haliyle değişti ve vintage olarak nitelendirilmeye başlandı. Eski zamanların o zarafetini düğünlerinde yansıtmak isteyen gelin adaylarının genellikle başvurduğu modeller arasına giren vintage, tüm detaylarıyla gelinlerin hayallerini süsleyen seçimlerden bir tanesi oldu.

Vintage modeller
Konsepte göre gelinlik modelleri

Bu tarz modeller mekan konseptine göre uyumlu olması gerekir. Fakat herhangi bir mevsimsel uyumu göz etmek gerekli değildir. Tasarım itibariyle oldukça farklı çeşitlilikte olan vintage, uzun kollu, kısa kollu gibi ekstra tasarımlara sahip. Kır düğünleri için vazgeçilmez bir seçim haline gelen vintage teması, gelinlik için de en uygun seçim olacaktır. Yüksek tavanlı, geniş oturma planına sahip veya açık alanı oldukça yüksek kişi kapasitesi olan bir mekanda gelinliğin de kesinlikle vintage modellerinden bir tanesi olmalı.

Gelinlik modeline uygun düğün konsepti yaz ayları için örnek verecek olursak, sahil düğünleri eşsiz olabilir. Kır düğünleri veya plaj düğünleri de bir başka alternatif olarak önünde duruyor. Bunun yanı sıra düğün aksesuarlarına da önem vermelisin. Avize, şamdan, masa örtüleri gibi dekoratif objeler konseptine uyumlu olmalı.

Vintage Temalı Gelin Çiçeği

Konsept uyumluluğu açısından bir diğer önemli husus da gelin çiçeği. Vintage gibi eski zamanlardan günümüze gelen modeller, yine eskiye atıfla dizayn edilmiş konseptlerle çok daha büyülü hale gelirler. O zamanların ruhunu tam anlamıyla yaşamak ve davetlilerine de yansıtmak istiyorsan, hemen her detayda bu vintage temasını yakalaman gerekiyor.

Vintage Gelin Saç Modelleri

Vintage gelin saç modellerinden sana en çok yakışanıyla güzelliğine güzellik katmalısın. Vintage gelinlik modelleri ile uyumlu harika örgülerle bu uyumu kolayca yakalayabilirsin. Örgüler hafif dağınık topuz halinde kullanıldığında çok daha zarif duracaktır. Dalgalı saç modelleri de deneyimlemek isteyebileceğin seçimlerden bir tanesi olabilir.

Vintage Gelinlik Ayakkabıları

Genel itibariyle gelinlikler ayakları sakladığından dolayı birçok gelin adayı ayakkabı konusunda pek fazla kafa yormak istemez. Ancak vintage gelinlik modelleri için bu durum tam aksi yönde. Vintage modellerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi olan ayakkabı ile olan uyumu kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Gelinlerin daha çok sivri burunlu gelinlik ayakkabılarını tercih ettiğini belirtelim. Vintage temasına yine çok uyumlu olan bir başka gelinlik ayakkabı türü de küçük topuklu olması. Ayakkabıların özenle tasarlanmış olması, üzerlerinde şık desenlerin bulunması da kesinlikle ayrı bir hava katacaktır.

Gelinliğin ne kadar detay sahibiyse ayakkabın da o kadar sade olmalı. Ancak sade ve az tüllerden oluşuyorsa bu detayları artırmak ve oranı korumak için ayakkabında bu şıklığı kullanabilirsin.

Dantelli Gelinlik Modelleri

Vintage Dantel Gelinlik
Dantel gelinlik

Vintage gelinlikler arasında en sık adını duyduğumuz ve çok daha tercih edilen gelinlik modeli olan dantelli gelinlik modelleridir. Hemen her gelin adayının hayalini süslediği bu model birçok cazip özelliği var. Retro havası, zarif yapısı, eski tarzların en göz alıcı tasarımı olan dantelli modeller hala çok popüler. Gelinliğin neredeyse tamamında hüküm süren dantelli kumaşların en pahalılarından olan Fransız dantelleri oldukça rağbet gören kumaşlar arasında.

Kış mevsimlerinde uzun kollu vintage dantel gelinlik modelleri tercih ediliyor. Fakat düğününü kır, sahil veya plaj olarak düşünüyorsan bunun için de uzun kollu dantel gelinlikleri seçebirsin. Yaka ve kolları dantel işlemeli detaylar oldukça revaçta modeller arasında. Hollywood yıldızlarının da tercih ettiği vintage dantel gelinlikler kesinlikle 2020 yılında da popülerliğini koruyor.

Vintage Püsküllü Gelinlik

Püsküllü gelinlikler
Püsküllü vintage gelinlik modelleri

Nostaljinin doruklarında olan bu gelinlik modeliyle konseptine başka bir boyut katabilirsin. Harika vintage saç modeli ile kombinlediğinde beyaz bir meleğe dönüşeceksin. Püsküllü gelinlik modelleri genellikle uzun veya mini boy olarak kullanılır. Eğer çok daha kısa yani midi boy olarak bir tarz düşünüyorsan gelin ayakkabısı tercihin de tam isabet olmalı. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, detaylar fazlaysa, ayakkabı için bu detayları daha az tutabilirsin.

Fırfırlı Gelinlik Modeli

Fırfırlı Vintage Gelinlik Modelleri
Fırfırlı modeller

Fırfırlı modeller diğer vintage modellerine nazaran pek tercih edilmiyorlar. Ancak kendisine has tarzı olan bu modellerin uygun vücut tipiyle buluşması harika görüntülere imza atması mümkün oluyor. Eğer vücut tipine uygun bir fırfırlı gelinlik modeli deneyemliyebilirsen, kesinlikle mükemmel görünüme kavuşacaksın. A kesim gelinlikler en çok tercih edilen model yapısına sahip. Etekte, yakada veya kollarda kullanılan fırfırlar gelinlik modelinin en belirgin özelliği. Kollar ve eteklerde kullanılarak güzel ve zarif tasarıma sahip bir model belki de aradığın tarzı sana sunacaktır.

Viktorya Gelinlik Modelleri

Viktorya Gelinlik
Eski Tarz Gelinlik Modelleri

Retro denilince ilk akla gelen modeller arasında olan Viktorya, eşsiz bir duruşa sahip. Orta çağdan günümüze hala geçerliliğini koruyan, asla eskimeyen bu model, hala kullanılıyor hala rağbet görüyor. Eğer sen de eski zamanların soyluları kadar asil, şık olmak istiyorsan işte sana güzide tavsiyemiz; Viktorya gelinlik modeli.

Harika işlemeleri sayesinde, ipeksi yapısı ve müthiş bir tasarıma sahip bu model aradığın tarz olabilir. Tarihi mekanda gerçekleştirilen düğünlerde en çok başvurulan model, kesinlikle zarafetin kapılarını sonuna dek açıyor. Genellikle kabarık kollara sahip olan bu modelin kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına yönelik olduğunu belirtelim.

Vintage gelinlik modelleri arasında hangi tasarım vücut tipime göre uygun diye soruyorsan, cevabını hemen vücut tipine göre gelinlik modelleri, adlı yazımızı inceleyebilirsin.

Yorum Yap

Your email address will not be published.