Etkileyici gelin arabası süsleme işlemleri için birçok çiftimiz kararsız bir şekilde sizler gibi internette önerileri okumakta ve aralarından seçim yapmaya çalışmakta. Mahallelerimizde ve caddelerimizde gelin arabaları her zaman dikkatimizi çekmeyi başarmıştır. Konvoyun başını çeken, özel süslemelerle etraftakilerin gözlerini üzerine çeken gelin arabaları; özel bir çalışma ile süsleniyor. Genellikle damat tarafına düşen bu görevde zevklerinizi konuşturmanız, renkli bir düğün için güzel bir detay. Fotoğraflarda yer alan, birçok farklı tasarım ve süsleme özelliği ile cıvıl cıvıl hale getirilen gelin arabası süsleme önerilerinden bahsetmek istiyoruz. Hem yaz aylarında, hem de kış aylarında planladığınız düğününüz için bazı önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Tabi ki, süslemede en etkili parametre, tercih edeceğiniz arabanın hangi tür bir araç olduğudur. Şimdi bu seçeneklere değinelim.

Gelin Arabası Süslemesinde Nelere Dikkat Etmeli?

Bazı çiftler, bu özel görev için fazla zaman ayırmıyor ve son güne bırakıyor. Durum böyle olunca stres ve pişmanlık işe dahil oluyor. Kimileri için ufak ve önemsiz bir iş gibi gelen gelin arabası süsleme, hem kolay hem de tarzınızı ortaya koymak için önemlidir. Fakat süslemelerin belirli bir konsepte, belirli bir şablona göre yapılması gerekir. Arabanın seçimi ve araç tipine göre bir süsleme yapılması ilk kuraldır. Örneğin Vosvos gelin arabaları Vintage temalı düğünlerde tercih edilirken, doğal ve abartısız yapay süslemeler uygulanıyor. Hatta araca aksesuar olarak eski görünümlü, antimodern bazı eşyalar eklenebiliyor. Bu sayede görenlerin fazlaca ilgisini çeken bir gelin arabasına sahip olmuş olursunuz.

Spor Araçlar için Etkileyici Gelin Arabası Süslemeleri Nasıl Olmalı?

Gelin arabası seçiminde tercihini spor arabalardan yana kullananlar, zengin süsleme alternatiflerinden yararlanabilir. Süslemeler yapılırken, aracı tamamen arka plana atacak, gösterişli tasarımlardan uzak durulması önerilir. Otomobil rengine uygun konseptlerde çiçeklerin veya buketlerin seçilmesi önemlidir. Eğer aracınız beyazsa, renkli bir buket eğlenceli olabilir. Koyu renkli spor arabalarında ise açık renkli, ince şerit kurdelelerle bezenmiş bir süsleme tarzı uygulanabilir. Aslına bakarsanız çok fazla seçim yapma lüksünüz var ve renk uyumunu yakaladıktan sonra, geriye kalan tüm işlem sizin zevkinize bağlı.

Klasik Arabalar için Gelin Arabası Süsleme Önerileri

Eğer bir şekilde düğününüz için klasik araba planlıyorsanız ve aracı temin ettiyseniz, en önemli kısım araç modelin ve rengine göre etkili bir süsleme yapmaktır. Klasik etkileyici gelin arabası süsleme işleminde otomobilin görsel yönden, süslemelerle uyumlu olması ve aynı zamanda düğün temasıyla da alakalı olması gerekir. Bu konudaki önerimiz, sadece çiçek ve kurdelelerden oluşmayan, ufak da olsa size özgü birkaç aksesuarı eklemeniz olacaktır. Örneğin eski bir telefon, ahşap bir kasa veya bisiklet seçebilirsiniz.

Limuzin Gelin Arabası Süslemesi

Son dönemlerde limuzin gelin arabaları çiftler arasında sıkça tercih edilmektedir. Birçoğumuzun ilgisini çeken, hayallerini süsleyen otomobil tipi olan limuzinler; düğün günü tercih edilebilecek otomobil çeşididir. Gelin ve damadı düğün günü taşıyacak olan limuzinlerde, diğer araçlara göre farklı bir süsleme tarzı uygulanır. Bazen yalnızca birkaç sadece çiçek, bazen sade bir şerit şeklinde kurdele tercih edilebiliyor. Siyah ve beyaz ağırlıklı etkileyici gelin arabası süsleme için abartıya kaçmamak, gelinlik ve damatlık da göz önünde bulundurularak bir seçim yapmak gerekir

Yorum Yap