Kısa Boylular İçin Gelinlik Nasıl Olmalı?

Kısa boylular için gelinlik gelin adayları tarafından merakla araştırılan konular arasında geliyor. Yaz aylarının yani düğün sezonunun yaklaşmasıyla, dünya evine girmeyi düşünen kadınların en çok araştırdı konuların arasında gelinlik bulunuyor. Gelinlik seçimi pek çok açıdan önemlidir ve hayatınızın geri kalanında hatırlanacak düğün gününüzün daha güzel olmasını sağlar. Her gelin adayı gibi sizde düğün gününüzde kendinizi en güzel halinizle görmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumdan gelinlik seçimi esnasında dikkat etmeniz gereken bazı etkenler olduğunu bilmelisiniz. Bu etkenler sayesinde vücut yapınıza uygun bir gelinlik bulabilir, bütün gözlerin üzerinizde olduğu, etkileyici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Pek çok gelin adayı vücut tipi dolayısıyla doğru gelinliği bulmasını çok zor bir ihtimal olduğunu düşünüyor. Bu durumu yaşayan kadınların pek çok minyon yapılıdır. Fakat her vücut tipine uygun bir gelinlik olduğunu, yalnızca kendi vücut tipinize tanımanız gerektiğini dile getirmek mümkündür.

Kısa Boylu Gelinler Nasıl Gelinlikleri Tercih Etmeli?

Önemli bir karar olan kısa boylular için gelinlik hayatınızın en özel günlerinden biri olan düğün gününüzde kendinizi benzersiz hissetmenizi sağlıyor. Gelinlik modelleri içerisinde yüzlerce farklı tasarımı bulunması seçim yaparken kafa karıştırıcı olabiliyor. Özellikle minyon gelin adaylarının beğenisini kazanan, vücut yapılarına uygun bir gelinlik seçmek ise her zaman çok kolay olmuyor.

Kısa Boylu Gelinler Nasıl Gelinlikleri Tercih Etmeli?
Kısa Boylu Gelinler Nasıl Gelinlikleri Tercih Etmeli?
  • Eğer kısa boylu, minyon yapıda bir kadınsınız çok kabarık ve işlemeli gelinlik modellerinden uzak durmalısınız. Büyük motifli gelinliklerde uzak durulması gereken modeller arasındadır. Minyon bir yapıya sahip olan kadınların abartılı detaylara yer veren gelinliklerden yana tercih yapmaları kendilerini geri plana itmeleri anlamına geliyor.
  • İşlemeli bir gelinlik istiyorsanız, üst kısmında işlemeler bulunan modelleri tercih etmelisiniz. Etek uçlarında bulunan dantel ve işlemeler boyunuzu normalden daha kısa gösterebilir.
  • Kısa boylu gelin adaylarının uzun kollu bir modeller yerine, kalın askılı, straplez veya ince askılı modeller seçmesi daha doğrudur. Böylelikle omuzlarınız ve boynunuz ortaya çıkacağı için daha zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Kısa boylular için gelinlik seçenekleri arasında bulunan düşük omuz modeller de iyi bir tercihtir. Bununla birlikte tercih ettiğiniz modellerin tek parça halinde gelen, belden kesintisi olmayan A kesim modeller olduğundan da emin olmalısınız.

Kısa Boylu Gelinler Prenses Model Gelinlik Tercih Edebilir mi?

Prenses model olarak adlandırılan ve gösterişli bir imaj izlemek isteyen pek çok gelinin tercihi olmayı başaran modeller kabarık ve yoğun görüntüye sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Bu durum prenses modelin kısa boylu kadınlara tam olarak uygun olmadığını gösteriyor. Buna rağmen siz prenses model bir gelinlik giymeyi hayal ediyorsanız yüksek belli, ince askılı tasarımlardan yana tercih yapabilirsiniz. Böylelikle boyunuz daha uzun duracak, bel, basen ve omuz orantısız daha şık bir imaj çizecektir.

Kısa Boylu Gelinler İçin Ayakkabı Seçimi

Kısa Boylu Gelinler İçin Ayakkabı Seçimi
Kısa Boylu Gelinler İçin Ayakkabı Seçimi

Kısa boylular için gelinlik seçimi kadar önemli olan bir diğer etken ayakkabı seçimidir. Bütün bir gece boyunca ayakta kalacağınızı dolayısıyla yorulma riskinizin çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak, hem topuk ihtiyacınızı karşılayacak hem de rahat olduğundan emin olduğunuz bir model seçmelisiniz. Eğer gelinliğiniz uzunsa ve ayakkabılarınız gözükmüyorsa platform sneaker modelllerini tercih edebilirsiniz. Ayakkabılarınız gözükmediği için gelinliğinizle uyumlu olmasa bile uzun topuğu sayesinde boynuzu uzatacak ve rahat bir kullanım sunacaktır. Bununla birlikte yüksek tabanlı şık ayakkabılardan veya dolgu topuk modellerden yana tercih yapabilirsiniz. İnce bir stiletto giyerek bütün bir gece yorulmak yerine zaten gözükmeyecek olan ayakkabınızı daha konforlu bir seçenekten yana tercih etmek daha mantıklı olur.

Sık Sorulan Sorular

Hangi gelinlik kesimleri kısa boylular için uygun olabilir?

Kısa boylular için A-kesim, prenses kesim veya empire kesim gibi uzun ve düzgün bir siluet sağlayan kesimler uygun olabilir.

Kısa boyluların dikkat etmesi gereken detaylar nelerdir?

Kısa boylu gelinlerin dikkat etmesi gereken detaylar arasında elbisenin etek uzunluğu, bel hattı ve dekolte seçimi önemlidir. Kısa etekler ve düşük bel kesimleri boyu olduğundan daha kısa gösterebilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.