Düğün Pastası Nasıl Olmalı?

Düğün pastası düğün hazırlıkları esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden biridir. Misafirlerinize ikram edeceğiniz, düğüne dair hatırlanacak en önemli detaylardan biri olan düğün pastası, seçim esnasında titizlikle karar verilmesi gereken bir detaydır. Düğün hazırlıkları yaparken göz önünde bulundurulması gereken pek çok etken, verilmesi gereken çok sayıda karar olması genellikle çiftleri strese sokar. Düğün öncesi stresi azaltmak için seçim esnasında dikkat etmeniz gereken etkenler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Karar vermeniz gereken bir konu olarak değerlendirilen düğün pastası seçimi esnasında nelere dikkat edeceğiniz hakkında bilgi sahibi olmak, vereceğiniz kararın daha mantıklı hale gelmesi konusunda sizlere yardımcı olacağı gibi, kendinizi stres altında hissetmenizi de engeller.

Ziyaretçi Sayınızı ve Düğününüzün Konseptini Belirleyin

Düğün pastası seçimi esnasında yapılan en büyük hata ziyaretçi sayısı ve düğün konsepti belli olmadan pastayı seçmektir. Aylar önceden planlanmayan başlanan düğün gününüz hakkında çeşitli detaylara daha öncesinden fikir oluşturmuş olabilirsiniz. Ancak düğün pastası hakkında ziyaretçi sayısıyla ilgili net bir bilgi sahibi olmadan karara varmak mantıklı değildir. Pasta seçimi yapmadan önce düğününüze kaç kişinin katılacağını ve düğünün hangi konseptte gerçekleşeceğini bilmelisiniz. Hemen ardından ziyaretçi sayınız için yeterli miktarda ve düğün konseptine uygun bir pasta seçimi yapmak çok daha doğru olacaktır. Bu esnada bütçenizi de belirlemeli ve bütçenizi aşmayacak bir pastanın seçmelisiniz.

Ziyaretçi Sayınızı ve Düğününüzün Konseptini Belirleyin
Ziyaretçi Sayınızı ve Düğününüzün Konseptini Belirleyin

Pastanın büyüklüğü, tasarımı, üretim esnasında dikkat edilecekler gibi faktörler fiyatı değiştirir. Dolayısıyla pastanızı belirlemeden önce bütçeyi belirlemek bununla birlikte ziyaretçi sayınız ve düğün konseptinize uygun bir tercih yapmak çok daha doğrudur.

Pastanın Lezzetini Ön Planda Tutun

Düğün gününde gelene dek çiftler, yakın arkadaşları ve aileleri büyük bir stres ve panik içerisinde hissederler. Bu duruma neden olan birden fazla etken bulunur. Düğün gününde çok sayıda misafiri aynı anda ağırlamanız gerekmesi ya da düğünün hayatınızın en özel günü olması sebebiyle kusursuz geçmesini istemeniz gibi etkenler kendinizi baskı altında hissetmenize yol açabilir. Durum böyle olduğundan pek çok çift çeşitli kararlar verirken bazı etkenlerin göz ardı eder. Bunlardan biri ise pastadır. Çoğu çift pastanın yalnızca görsel açıdan dikkat çekici olmasını tercih eder. Fakat pastanız misafirlerinize ikram edeceğiniz bir tatlıdır, dolayısıyla lezzeti çok önemlidir.

Pastanın Lezzetini Ön Planda Tutun
Pastanın Lezzetini Ön Planda Tutun

Düğün pastası seçim esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden biri lezzet olmalıdır. Misafirlerinizi lezzetli bir pasta ile ağırlamak uzun yıllar boyunca hatırlanacak bir düğün yapmanın altın kuralları arasındadır. Bu sebeple birden fazla pastayı düğün öncesi denemeli, ziyaretçilerinizin damak tatlarını da göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

Düğün Pastası Seçim Esnasında Yapılmaması Gereken Hatalar

Hayatınızın en özel günlerinden biri olan, hayat boyu mutlulukla hatırlanması gereken düğün gününüz pek çok detaya sahiptir. Misafirlerinize ikram edeceğiniz pasta ise düğünün en önemli detaylarından biridir. Düğün pastası seçerken dikkat etmeniz gereken etkenler hakkında net bir kanıya varamıyorsanız, bu durumda yapmanız gereken yapmamanız gereken hataların farkında olmaktır. Bu hatalar arasında;

  • Çok yüksek katlı düğün pastalarını seçmenin çok riskli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle 5-6 katın üzerinde tasarlanan pastalar eğilme ve devrilme riskleri ile karşı karşıyadır. Sıcak yaz günlerinde bu riskin çok daha yüksek olacağını, dolayısıyla etkileyici bir görüntü için risk almanın çok da mantıklı olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.
  • Düğün pastası seçiminizi son ana bırakmak yapabileceğiniz en büyük hatadır. Düğünden 2-3 ay öncesinde düğün pastanız için gerekli karar vermiş ve siparişinizi oluşturmuş olmalısınız. Özellikle yaz aylarında yapılacak düğünler için sona nda pastacı bulmak imkansız denecek kadar zordur.

Sık Sorulan Sorular

Düğün pastası seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Düğün pastası seçerken çiftin zevkleri, düğün teması, renk uyumu ve misafir sayısı gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Düğün pastası için hangi çeşitler tercih edilebilir?

Düğün pastası için genellikle katlı pasta, cupcake, macaron veya cheese cake gibi çeşitler tercih edilebilir. Pastanın iç dolgusu ve dış süslemesi çiftin tercihlerine göre seçilir.

 

Yorum Yap

Your email address will not be published.