Gelin Arabası Süsleme Nasıl Yapılır?
Gelin arabası süsleme için parlak fikirler

Gelin arabası süsleme için parlak fikirler yazımızda birçok detayı bulacaksın. Düğünün belki de en çok gözden kaçırılan noktası olan gelin arabası süslemesi nasıl yapılmalıdır? Gelin arabası modelleri arasından hangisi tarzına en uygun olanıdır? Gelin, bu sorulara cevap bulalım.

Gelin arabası süslerken elbette konsept ilk planda olmalıdır. Devamında mevsimsel bir ilişki de söz konusudur. Bahar mevsiminde bahar bütünleşmiş çiceklerin arabada bulunması buna güzel bir örnek. Geri kalan tüm aksesuar ve seçimler tamamen zevkine göre şekillenebilir. Düğün için hangi temayı seçtiysen kesinlikle aynı konseptte bir gelin arabası modeli ve süslemesi oluşturmalısın. Diyelim ki havuz başı bir düğün organizasyonu gerçekleştireceksin, bunun için en iyi araba modeli Limuzin olacaktır. Arabayı sade ama göze hoş gelen birtakım çiçekle süsleyerek mükemmel bir görüntü elde edebilirsin.

Kış ayları veya sonbaharda gerçekleştirilecek düğünlerde üstü açık araba modellerinden uzak durmalısın. Mevsimsel faktörler her koşulda göz önünde tutulmalı ve ona göre planlama yapılmalıdır.

Kır düğünleri için gelin arabası süslemesi yaparken araba modelinin beyaz olması avantaj sağlayacak. Güzelce pembe çiçekler örtünen araba harika bir renk skalası doğuracaktır. Çiçek ve tüllerin güzel uyumuyla kır düğününe inanılmaz bir uyum getireceksin. Burada pembe tonları ve pembe renkli aksesuarların atlanmaması gerektiğinin altına bir daha çizelim.

Arabayı güllerle donatabilirsin. Aşkı en iyi ifade eden çiçeklerden olan gül, arabanda şık bir motif olarak yerini alabilir. Çeşitli kalp desenlerinin veya objelerin de kullanılabileceğini aklından çıkarma. Kırmızının verdiği iddialı bir gelin arabası, her şeyi aşkla ve güzellikle donatacaktır.

Papatya ile şıklığına ve sadeliğine önem kazandırabilirsin. Sarı renklerin yanında bir de beyaz tül ve çiçekleri kombin edersen kusursuz bir güzelliğe kavuşabilirsin. Araba modelini de bu çiçeklere uygun modeller arasından seçmek akıllıca olacaktır. Bu araçlar hangileri olmalıdır bunun için şimdi değineceğiz, yazıyı okumaya devam edin!

Gelin Arabası Modelleri

Gelin arabası süslemesi için birbirinden farklı araba modellerini senin için hazırladık. Tek yapman gereken temana uygun olanı seçmek. Hemen hepsi tamamen zevkine uygun ve yaratıcı fikirler.

Vosvos

Gelin arabası süsleme modelleri
Vosvos Gelin Arabası

En çok deneyimlenen ve tercih edilen gelin arabası modelleri arasında olan Vosvos markası, masumiyetin ve şıklığın en belirgin araçları arasında yerini alıyor. Pembe renkli üstü açık bir Vosvos ile harika görünüm elde edin. Arkasına da rengarenk balonlar ekleyerek mutluluğunuzu sokak ve caddedeki herkeslerle paylaşın. Ön tarafa canlı papatyalar veya beyaz güller ekleyerek asilliğine bir kez daha vurgu yapın.

Klasik Otomobil

klasik modeller
Klasik Araba modelleri gelin arabası

Geçmişe özlem duyulan ve bunu da en iyi şekilde yansıtan bir model olarak klasik araçlarla gelin arabasını şekillendirebilirsin. Türlü seçim şansları bulunan klasik araçlarda kendini en otantik anlardan birinde bulabilirsin. Partnerinle beraber 20. yüz yılın başlarında hissedeceğin seçim arıyorsan işte tam adresi. 50’li yıllara kadar dayanan, şimdilerde antika olarak adlandırdığımız araçlarla gelin arabasına sahip olmak unutulmaz deneyimin kapılarını açacak.

Gelin Atı

Gelin arabası için önemli ipuçları
Gelin Atı

İşte en iddialı gelin arabası! Gelin arabası süsleme derdi bile olmayan gelin atı seçiminde kraliçe gibi hissedin. Atların güzelliği arasında düğününüze doğru yola çıkın. Maliyet açısından diğerlerine nazaran daha yüksek olmasına rağmen büyüleyicilik bakımından en ideal seçim gelin atı olacaktır. Telli duvaklı gelinlerin beyaz atla beraber oluşturacağı şık görüntünün yerini hangi araba alabilir ki? Önünde müzisyenlerin ilerlediği bir yolculuk, rüya gibi bir başlangıç olabilir.

Gelin Arabası Süsleme Malzemeleri

Gelin arabası süsleme için öncelik çiçeklerden yana gibi duruyor. Tabii bunun için araba modelinin de önemine vurgu yapmazsak olmaz. İstersen yapay veya canlı çiçek tercihi gerçekleştirebilirsin, bunda bir sorun yok. Dikkat etmen gereken en önemli kısım hangi çiçek, hangi araba modeliyle uyumlu olur? Şimdi, hangi çiçekleri kullanacağımızı öğrenelim. Gül en iyi alternatifler arasında. Orkide vazgeçilmezin olabilir. Papatyaya da hayır demezsin. Şakayık da olabilir!

Çiçekler gelişigüzel değil, bir tasarıma göre konumlanmalı. Sadece tek tarafta kullanmak da şart değil. Ön ya da arkaya ayrı ayrı yerleştirebilirsin. Hatta bir sarmaşık gibi yere kadar uzanabilir. Böylelikle çok daha güzel ambiyan elde etmiş olursun. Gelin arabasını süslerken, temaya dikkat çekelim. Gelin buketiyle örtüşen bir süsleme ve çiçek seçimi yapman on ikiden isabet ettirmene neden olacak. Bu küçük ama önemli ayrıntılara her zaman hazırlıklı olman lazım.

Canlı çiçek kullandığın zaman onların tazeliğine önem vermek gerekiyor. O gün için kullanılacak bir çiçeği birkaç gün önceden hazır etmek yerine, aynı gün içerisinde sipariş edip kullanmak akıllıca olacaktır. Hava koşullarını göz önüne alarak, yıpranma paylarını düşünmen gerekiyor. Taze ve canlı görünmeyen bir çiçek kötü bir izlenim yaratabilir. Bunun önüne geçmek için genellikle yapay çiçekler kullanıldığını söyleyelim. Veya çok taze ve canlı çiçeklerin kullanılması gerekliliği önem arz ediyor.

Çiçekler aracın hareketine göre deforme olacaklardır. Bunu engellemek için dondurucu spreyler işe yarayabilir. Güzelce en önemli mevkilerdeki çiçeklere bu spreylerden sıkabilirsin. Bunun için yani çiçekleri olduğundan daha canlı göstermeye yarayan birtakım spreyler de çeşitli marketlerde bulunuyor. Hemen edinip, çiçekleri çok daha canlı görünüme kavuşturabilirsin. Kısaca küçük bir illüzyon diyelim. Yoğunluk artıp, daha tok görünecektir.

Gelin arabası süsleme işlemlerinde birçok aksesuar yardımcın olacak. Fiyonk, balon ve magnetler aradığın hizmeti sunabilirler. Yukarıda da bahsettiğim gibi şık bir Vosvos’un arkasına takacağın balonlar, müthiş etki bırakır. Bu balonların havada kalmasını sağlamak içinin helyumla doldurulmasını gerektirir. Bu sayede araç ister hareket etsin ister etmesin balonların yerinde duramayacaktır.

Klasik Gelin Arabası Süsleme Nasıl Yapılır?

Klasik Gelin Arabası Süsleme

Gösteriş ve eskiye dair yapılan en güzel atıfın eseri olan klasik arabaları süslemek için çeşitli aksesuarlar yardımına koşacaktır. Limuzin araba modelinde abartıya fazla kaçmamak gerekir. Tarihi mekan konsepti içerisinde düğün temaya sahipsen klasik araç kesinlikle ilk tercih olmalıdır. Aracı süslerken çok fazla detaya girmek gerekmiyor. Aynalıklara birkaç tül takabilir, anten boyunca kurdele yapabilirsin. Çember şeklinde çiçek buketleri oluşturarak asil görünüm sağlayabilirsin. Bunun için papatya, gül veya orkideler en ideal seçimlerden olacaktır. Canlı ve taze görünmelerini sağlayarak daha etkili sunum yakalarsın.

En Güzel Gelin Arabası Yazıları

Gelin arabası yazıları
Eğlenceli ve Romantik Gelin Arabası Yazıları

Geldik en eğlenceli kısma! Hangi yazıyı kullanmalıyım? Aslında çok alternatif yazı mevcut. Önemli olan karakterini de ortaya koyacak bir cümle veya kelime seçmen. Bu mutlu günü en güzel ifade eden belki zıpır, belki romantik, belki samimi bir yazı ile her şeyi akla getirebilirsin. Gel, en başta en romantik gelin arabası yazıları ile başlayalım!

Dünyalar sizin olsun, benim dünyam O!

Dünyada tekti, O’nu da ben aldım!

Sonsuza kadar mutlu yaşadılar…

Mutlu son!

Cennete gidiyoruz…

Eğlenceli Gelin Arabası Yazıları

Damadı aldım gidiyorum!

Gelin de, gelin görün!

Açılın! Gelin geliyor!

Evleniyoruz! Ne evleniyor muyuz?!

Anacığımın ilk gelini!

Ön plaka: Miras değil

Arka Plaka: Çöp çatanım sağ olsun!

Ön plaka: Meleğimi aldım!

Arka Plaka: Cennete gidiyoruz!

Allah ayırmadıkça kullara o şansı tanımayacağız!

Sizinle eğlendi, benimle evleniyor!

“Gruptan ayrıldı, son görülme 01.01.2010”

Google’da arasan böyle gelin bulamazsın!

Yorum Yap